banner

100 bin personel alınacak

Ana Sayfa » Manşet » 100 bin personel alınacak
Paylaş
Tarih : 04 Temmuz 2013 - 22:22

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk  Çelik, verdikleri önergeyle, kadroya alınacak sözleşmeli personel kapsamına 3 bin  500 kişinin daha ekleneceğini bildirdi.
TBMM Genel Kurulu’nda, Bazı Kanun ve KHK’larda Değişiklik Yapılmasına  Dair Kanun Teklifi’nin görüşmeleri sırasında Bakan Çelik imzasıyla bir önerge  verildi. Önergeyle, 96 bin 505 sözleşmeli personelin devlet memurluğu kadrosuna  alınmasına ilişkin maddenin kapsamı genişletildi.

 

 

 

 

kadroya-alınacak-personelKamuda 100 bin sözleşmeli personelin devlet memurluğu kadrosuna  geçirilmesini öngören madde kabul edildi
Kamuda 100 bin sözleşmeli personelin devlet memurluğu  kadrosuna geçirilmesini öngören “Torba Kanun” teklifindeki madde Genel Kurul’da  kabul edildi.
TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen Bazı Kanun ve KHK’larda Değişiklik  Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin, daha önce 4/B, sağlık personeli ve mahali  idarelerden 96 bin 505 personeli ilgilendiren düzenlemesinin kapsamı, verilen  önergenin kabul edilmesiyle genişletildi.

 

 

 
Buna göre, Atatürk Dil Tarih Yüksek Kurumu, MGK Genel Sekreterliği,  TOKİ, Başbakanlık, Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Spor Genel Müdürlüğü, Hazine  Müsteşarlığı, Türkiye Adalet Akademisi, Türk Patent Enstitüsü, Gelir İdaresi  Başkanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, SGK, Kamu Düzeni ve Müsteşarlığı,  TRT, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı, Türkiye Yazma Eserler  Kurumu Başkanlığı, ÖSYM, GAP İdaresi Başkanlığı,  Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz ve  Konya Ovası Projesi bölge kalkınma idari başkanlıkları, Çevre ve Şehircilik  Bakanlığı, Türk İş Birliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Afet Riski  Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamında çalışanlar ile kamu  kurum ve kuruluşlarının merkez teşkilatlarının büyük ölçekli bilgi işlem  birimlerinde, bilişim hizmetlerini yürütenler de kadroya alınacak. Bu kurumlardan  da  3 bin 439 sözleşmeli personelin faydalanacak.
4-B, mahalli idareler,  ve sağlık personeli ile TRT’de çalışan  sözleşmeli personel 30 gün içinde, diğerleri ise 60 gün içinde başvurursa devlet  memurluğu kadrosuna geçirilecek.

 

 
Düzenleme, halen sınav süreci devam eden 4/B’lileri de kapsayacak.
Maddeye göre, 26 Haziran 2013 yılına kadar kurumlarda sözleşmeli  çalışan yaklaşık 100 bin kişi, kanunun yürürlüğe girdiği tarihte devlet memurluğu  kadrosuna alınacak.

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Yemek kartları ile ilgili yeni düzenleme
Yemek kartları ile ilgili yeni düzenleme

Ticaret Bakanlığı tarafından Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmeliği’ne geçtiğimiz haziran ayında eklenen

41 haftanın en yüksek menkul kıymet alımı
41 haftanın en yüksek menkul kıymet alımı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) haftalık  menkul kıymet istatistiklerinden derlediği verilere göre, yurt dışında yerleşik  kişiler,

Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET
Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET

Artık türkiye olarak diriliş zaman yen anayasa ve yeni Türkiye için EVET  100 yıldır, bu ülkeyi avrupaya peşkeş çeken Sağır ismetin ataist

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz