banner

16 yaşında evlendi 2 ay sonra intihar etti

Ana Sayfa » Manşet » 16 yaşında evlendi 2 ay sonra intihar etti
Paylaş
Tarih : 27 Ekim 2012 - 19:14

adana, genç evliler, intahar, çocuk

 

Adana’da yaşı küçük olduğu için yöresel geleneklere göre düğün yaparak resmi nikahsız evlendirilen 16 yaşındaki Zeynep Akyol, treninin önüne atlayarak intihar etti. Evlat acısı yaşayan baba, 44 yaşındaki Sabahattin Akyol, cenazeye gelmeyen damadı Mehmet Güven Arslan’dan şikayetçi oldu.

“EVLENDİRMEZSENİZ KAÇARIM”

Merkez Seyhan İlçesi Gürselpaşa Mahallesi’nde oturan Zeynep Akyol, 2 ay önce aşık olduğu kendisinden 4 yaş büyük Mehmet Güven Arslan ile evlenmek istedi. Ailesi yaşının küçük olması nedeniyle karşı çıkınca “Evlendirmezseniz kaçarım” dedi. Baba Sabahattin Akyol, kızının evlenme isteğinde kararlı olduğunu anlayınca izin verdi. Zeynep Güven, geçen 24 Ağustos’ta gelinlik giyip, yapılan düğün ardından çok sevdiği Mehmet Güven ile nikahsız olarak yaşamaya başladı.

TRENİN ÖNÜNE ATLADI

Çiftin arasında Mehmet Güven’in kıskançlığı nedeniyle sık sık tartışma çıkmaya başladı. Eşinden şiddet gördüğü öne sürülen Zeynep Akyol, Yeşiloba Mahallesi’nde hemzemin geçitte Mersin’den Adana’ya gelen trenin önüne atlayarak yaşamına son verdi.

Küçük gelin Zeynep’in, intihar etmeden 2 gün önce babasından ayrılan ve İstanbul’da oturan annesi 36 yaşındaki Halime Alaşkan’ı arayarak, “Anne, eşimle sürekli tartışıyorum sana gelmek istiyorum” dediği, annesinin de, “Kızım eşinle gel, küs gelme” dediği ileri sürüldü.

CENAZEYE GELMEYEN DAMADINDAN ŞİKAYETÇİ OLDU

Adana Adli Tıp Kurumu’ndan aldığı kızının cenazesini Kabasakal Mezarlığı’nda toprağa veren baba 44 yaşındaki Sabahattin Akyol, cenazeye gelmeyen damadından şikayetçi oldu. Kızının kendi isteğiyle evlendiği için eşiyle yaşadığı sorunları kendine anlatamadığını belirten Akyol, “Aralarında devamlı tartışma olmuş. Kızımı dövüp dövmediğini bilmiyorum. 2 ay gibi kısa sürede ne oldu da kızım intihar etti? Ben bunu öğrenmek istiyorum. Eğer kızımı, intihara eşi sürüklemişse cezalandırılmasını istiyorum” dedi.

Cumhuriyet Savcılığı, küçük gelin Zeynep’in ölümüyle ilgili soruşturma başlattı

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET
Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET

Artık türkiye olarak diriliş zaman yen anayasa ve yeni Türkiye için EVET  100 yıldır, bu ülkeyi avrupaya peşkeş çeken Sağır ismetin ataist

3 Kardeş boğularak can verdi
3 Kardeş boğularak can verdi

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde oturan damadı Hidayet Atmaca’nın yanınan bayram ziyaretine geldi. İddiaya göre Hidayet Atmaca,

Nevşehir”den bir yiğit daha ŞEHİT
Nevşehir”den bir yiğit daha ŞEHİT

Van’da düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Emre Türkmen evlenme hazırlığı yaptığı ortaya çıktı. Şehit askerin

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz