banner

700 Yıllık Cami Kül Oldu

Ana Sayfa » Manşet » 700 Yıllık Cami Kül Oldu
Paylaş
Tarih : 01 Nisan 2012 - 14:34

Kastamonu’nun Taşköprü İlçesi’ne bağlı Doymuş Köyü’nde Selçuklu döneminden kalma 700 yıllık ahşap cami, elektrik kontağından çıkan yangında kül oldu.

Taşköprü’ye bağlı Doymuş Köyü Abdulgazi Mahallesi’nde bulunan, bölgenin en eski yapılarından biri olan Selçuklu döneminden kalma ahşap camiide, bugün öğlen saatlerinde, itfaiye raporuna göre elektrik kontağından yangın çıktı.

Kısa sürede caminin tamamını kaplayan alevlere, önce köylüler müdahale etti, itfaiyeye ihbarda bulunuldu. Ancak köyün ilçe merkezine 30 kilometre mesafede olması nedeniyle ekipler gelene kadar alevler ahşap yapıyı iyice sardı. 1325 yılında yapıldığı bildirilen cami, çıkan yangında tamamen yanarak kül oldu.Köy Muhtarı Osman Özcan, caminin yandığı sırada ilçe merkezinde olduğunu, haberi alır almaz köye geldiğini söyledi.

Köyün bir sembolü olan tarihi caminin yanmasına çok üzüldüğünü belirten Muhtar Özcan, Acı haberi alır almaz köyüme koştum, ancak tarihi camimiz yanmıştı. Bir evladımı kaybetmiş gibi üzüldüm. Ben kaç defa kendi imkanlarımla camiye tadilat yaptırdım. 100 yıl daha kullanılabilirdi, çok sağlam bir yapıydı, çok üzgünüm dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz