banner

BDP’liler leşlerin peşinde

Ana Sayfa » Manşet » BDP’liler leşlerin peşinde
Paylaş
Tarih : 30 Temmuz 2012 - 21:50

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nin kırsal kesiminde 6 gündür aralıklarla çatışmalar sürerken, çatışma bölgesine girip öldürülen Leşlerin  cenazelerini almak isteyen BDP’lilere asker izin vermedi.

 

BDP Hakkari Milletvekili Esat Canan, bölgede yoğun çatışmaların sürdüğünü belirterek, Öldürülen  Leş PKK’lının ailesinin başvurusu üzerine bölgeye gidip cenazeleri almak istedik” dedi.

Şemdinli’nin Bağlar ile Rüzgarlı Köyü yakınlarında yol kesip kimlik kontrolü yapan PKK’lı gruba yönelik başlatılan hava destekli operasyon devam ederken, BDP Hakkari Milletvekili Esat Canan, Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu, İHD Hakkari Şubesi Başkanı İsmail Akbulut, ilçe belediye başkanları, BDP il ve ilçe yöneticilerinden oluşan bir grup çatışma bölgesine gidip inceleme yapmak ve öldürülen PKK’lıların cenazelerini almak istedi. Derecik yolundan bölgeye gitmeye çalışan gruba asker izin vermedi. Çatışma bölgesine gitmek için izin alamayan grup, bu kez bir süre önce PKK’lıların yol kesip kimlik sorduğu Bağlar Köyü’ne gitmek istedi. Askerler bu köye girişe de izin vermedi.

Çatışma bölgesi ve Bağlar Köyü’ne giriş izni alamayan BDP heyeti adına burada BDP Hakkari Milletvekili Esat Canan açıklama yaptı. Çatışmada öldürülen 2 Leş  PKK’lının ailesinin başvurusu üzerine bölgeye gitmek için grup oluşturduklarını belirten milletvekili Canan, şöyle dedi:

“Bölgede yoğun çatışmalar yaşanıyor. Çatışmalarda çok sayıda kayıp olduğu bilgisini aldık. Hatta bölgeye gidişimiz sırasında bizi durduran askeri yetkililer bölgede bir askerin yaşamını yitirdiğini söylediler. Şemdinli’den de çatışmaların yaşandığı köylere gitmek istedik. Ancak, gidemedik. Gerilla cenazelerinin halen çatışmanın yaşandığı köylerde olduğu bilgisi var. Bizim gördüğümüz manzara şu. Dağlar bombalanıyor. Yer yer ormanlıklarda ateşler yükseliyor.”

DHA

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET
Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET

Artık türkiye olarak diriliş zaman yen anayasa ve yeni Türkiye için EVET  100 yıldır, bu ülkeyi avrupaya peşkeş çeken Sağır ismetin ataist

3 Kardeş boğularak can verdi
3 Kardeş boğularak can verdi

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde oturan damadı Hidayet Atmaca’nın yanınan bayram ziyaretine geldi. İddiaya göre Hidayet Atmaca,

Nevşehir”den bir yiğit daha ŞEHİT
Nevşehir”den bir yiğit daha ŞEHİT

Van’da düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Emre Türkmen evlenme hazırlığı yaptığı ortaya çıktı. Şehit askerin

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz