banner

CIA Ladin’in resimlerini gösterecek

Ana Sayfa » Manşet » CIA Ladin’in resimlerini gösterecek
Paylaş
Tarih : 12 Mayıs 2011 - 22:54
Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı CIA  Ladin”nin resimlerini gösterecek herkesin merakla beklediği resimlerin çok korkunç bir halde olduğu için daha önce hiç kimseye göstermedikleri resimleri tüm dünyaya gösteme kararı aldılar..

Resimleri ilk önce vekilere gösterecek olan CIA yetkileri daha sonra basına gösterecek..
Bin Ladin’in cesedine ait 20 fotoğrafa baktığını CNN televizyon kanalına açıklayan Cumhuriyetçi Oklahoma Senatörü James Inhofe, El Kaide liderinin ölümünden hemen sonra çekilen fotoğrafların çok korkunç olduğunu söyleyerek, “Mermilerden biri kulağından girmiş ve göz çukurundan çıkmış ya da gözden girmiş ve patlamış” dedi. Inhofe, Bin Ladin’in başının parçalanmış olduğunu ifade etti.
Ölünün kimliğinden hiç şüphesi olmadığını söyleyen Senatör Inhofe, “Kesinlikle o, hiç şüphe yok. Fotoğrafları gördüm. O’ydu, Usame bin Ladin” dedi.
Temsilciler Meclisi istihbarat komisyonunun en üst düzey demokrat temsilcisi, Demokrat milletvekili Dutch Ruppersberger’in de bugün fotoğrafları görmek üzere CIA’nın Virginia eyaletinin Langley’deki merkezine gitmesi bekleniyor.
Komisyonun Başkanı Mike Rogers, fotoğraflara 2 Mayıs günü bakmıştı.
Kongre kaynakları, Temsilciler Meclisi ve Senato ile İstihbarat ve Savunma Komisyonlarının diğer vekillerinin de Bin Ladin’in fotoğraflarına bakmaya davet edildiğini belirttiler.
Cumhuriyetçi Senatör John McCain ise gazetecilere yaptığı açıklamada, fotoğrafları görmeye niyeti olmadığını belirterek, “Hayatım boyunca yeterince ceset gördüm” dedi.
ABD Başkanı Barack Obama, şiddeti kışkırtabileceği, El Kaide tarafından propaganda amaçlı kullanılabileceği gerekçesiyle fotoğrafların kamuoyuna açılmasını yasaklamıştı..
Kamuoyun”dan genel tepkiler üzerine Ladin”nin resimlerini yayınlama kararı alındığı bildirildi…
Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET
Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET

Artık türkiye olarak diriliş zaman yen anayasa ve yeni Türkiye için EVET  100 yıldır, bu ülkeyi avrupaya peşkeş çeken Sağır ismetin ataist

3 Kardeş boğularak can verdi
3 Kardeş boğularak can verdi

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde oturan damadı Hidayet Atmaca’nın yanınan bayram ziyaretine geldi. İddiaya göre Hidayet Atmaca,

Nevşehir”den bir yiğit daha ŞEHİT
Nevşehir”den bir yiğit daha ŞEHİT

Van’da düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Emre Türkmen evlenme hazırlığı yaptığı ortaya çıktı. Şehit askerin

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz