banner

Engelli Kardeşlerinden Haber Alamıyorlar

Ana Sayfa » Manşet » Engelli Kardeşlerinden Haber Alamıyorlar
Paylaş
Tarih : 26 Mart 2012 - 14:11

Diyarbakır’a bağlı Bağlar ilçesinde yaşayan 11 gün önce kaybolan zihinsel engeli bulunan Mehmet Ali Athan’ın kardeşleri gözyaşı döküyor. Kardeşleri, evden çıktığı 14 Mart’tan bu yana kendisinden haber alınamayan Athan’ın başına kötü bir durum gelmesinden korkuyor. Mehmet Ali Athan (33)’ın bir yerlerde kalabileceğini belirten ablası Dilşah Ünal, kardeşinin daha önce de kaybolduğunu söyledi.

Şanlıurfa’ya bağlı Siverek ilçesine daha önce götürüldüğünü kaydeden abla Ünal, 6 gün içerisinde kardeşinin izine ulaştıklarını belirtti. Arabaya seven kardeşinin çok kısıtlı kelimeler kullanabildiğini dile getiren Ünal, birilerinin kendisini arabaya bindirip götürmüş olmasından endişe ettiklerini bildirdi.

Kardeşinin zaman zaman sara nöbetine tutulduğunu ifade eden Ünal, ömür boyu kullanması gereken ilaçların bulunduğunu kaydetti.

Birilerinin kardeşini arabaya bindirip götürmüş olma ihtimalinin bulunduğunu ifade eden Ünal, “Kardeşim Diyarbakır’ın her yerini gezerdi ancak akşam olunca eve gelirdi. Başka şehirlere gittiyse eğer gelme ihtimali çok düşük. Onu görenlerin bize yardım etmesini bekliyoruz.” dedi.

Diyarbakır’da yaklaşık 30 yıldır yaşadıklarını söyleyen Ünal, annesinin çığlıklarıyla uyandığını dile getirdi. Kardeşini evde tutmakta zorlandıklarını belirten Ünal, “Kardeşim epilepsi hastası yüzde 95 zihinsel engeli bulunuyor. Kendini ifade edemez. Dış görünüşüyle engelini belli etmez. Ama konuştuğunuz zaman zihinsel engelli olduğunu hemen anlarsınız. Diyarbakır’ın her yerini kendi başına gezerdi. Her zaman ilaç alıyordu. Daha önceleri bayılıyordu. Şimdi ayakta havale geçiriyor. Eve hapse edemiyorduk onu.” ifadelerine yer verdi.

Bütün yetkililere seslenen Ünal, annesinin ölü olsa bile cenazesini istediğini anlattı. Görenlerin kendilerini haberdar etmesini isteyen Ünal, “Bize yardımcı olsunlar. Anne yüreği farklıdır. Anneme bakınca daha kötü oluyorum. Sabahlara kadar annem uyumuyor. Bazen onun hıçkırıklarıyla uyamıyorum.” diye konuştu.

(Cihan Haber Ajansı) 45 dakika önce..  [3482087]

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

8/10

(12 kişi)

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET
Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET

Artık türkiye olarak diriliş zaman yen anayasa ve yeni Türkiye için EVET  100 yıldır, bu ülkeyi avrupaya peşkeş çeken Sağır ismetin ataist

3 Kardeş boğularak can verdi
3 Kardeş boğularak can verdi

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde oturan damadı Hidayet Atmaca’nın yanınan bayram ziyaretine geldi. İddiaya göre Hidayet Atmaca,

Nevşehir”den bir yiğit daha ŞEHİT
Nevşehir”den bir yiğit daha ŞEHİT

Van’da düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Emre Türkmen evlenme hazırlığı yaptığı ortaya çıktı. Şehit askerin

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz