banner

Eşzamanlı Kitap Okuma Etkinliği Yapıldı

Ana Sayfa » Manşet » Eşzamanlı Kitap Okuma Etkinliği Yapıldı
Paylaş
Tarih : 26 Mart 2012 - 14:08

Kütüphane Haftası tüm Türkiye’de olduğu gibi İzmir’de de kutlanmaya devam ediyor. ‘Kitap Okuyoruz’ teması ile 81 ilde gerçekleştirilen kitap okuma etkinliği, İzmir’de Saat Kulesi önünde gerçekleştirildi. Etkinliğe İzmir Vali Yardımcıları Ardahan Totuk, Mustafa Erdoğan ile yazar ve vatandaşlar katıldı.

Toplumun kitap ve kütüphaneye ilgisini çekmek, toplumda okuma alışkanlığı konusunda farkındalık yaratmak için topluca kitap okuma eylemi gerçekleştirildiğini ifade eden katılımcılar, kitaplarını okuduktan sonra Saat Kulesi etrafındaki vatandaşlara hediye edeceklerini de söyledi.

İl Halk Kütüphanesi Müdürü Talat Aydilek ise; “Etkinliğimiz ile her yerde kitap okunabildiğini gösteriyoruz. Katılım az olabilir ama önemli olan böyle bir etkinliğe örnek teşkil etmemizdir. Türkiye’de ilk meydanda kitap okuma İzmir’de yapılmıştı. ‘Kitap okuyoruz’ etkinliği tüm illerde genişletilerek devam etmektedir” şeklinde konuştu.

Etkinliği çok beğendiğini söyleyen İzmir Vali Yardımcısı Ardahan Totuk da şunları söyledi: “Etkinlik saati kamu görevlilerinin yemek molası vaktine denk gelmesi çok güzeldi. Güzel İzmir’de, Konak Meydanı’nda kitap etkinliğine katılmak mutluluk verici. Hava çok güzel bende çok keyifliyim.”

Dil Derneği İzmir Temsilcisi Başkanı Bekir Yurdakul da; “Kitap okumayı doğal yaşamla bir tutmalıyız. Kitap okunmadan geçen bir gün eksik bir gündür. Umuyoruz bu etkinliğimizin kitaba bir etkisi olur” ifadelerini kullandı.

Etkinliği çok güzel bulduğunu söyleyen Yaşar Üniversitesi Kütüphane Müdürü Gülsevil Ağça da sözlerini şöyle sürdürdü: “Amacımız insanları okumaya teşvik etmek. Okuduğumuz kitapları buraya bırakıp başka vatandaşlarında yararlanmasını sağlamak olacaktır. Böylece herkes arasında bir kitap alışverişi gerçekleşecektir”

Etkinliğe katılmak için Saat Kulesi’ne geldiğini söyleyen İlkokul 5. sınıf öğrencisi Ramazan Onay (12) da, kitap okumayı çok sevdiğini belirterek “Her tür kitabı okuyorum. Buraya da kitap okumaya geldik” dedi.

Etkinliğin yarım saat süreceği belirtilirken, etkinlik sonunda kitapların

çevredeki vatandaşlara verileceği ifade edildi. – İZMİR

Çanakkale’de En Fazla Şehit Veren İlimizSuriye Türk Sınırında Köyleri Bombalıyor

(İhlas Haber Ajansı) 15 dakika önce..  [3482244]

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

8/10

(12 kişi)

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET
Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET

Artık türkiye olarak diriliş zaman yen anayasa ve yeni Türkiye için EVET  100 yıldır, bu ülkeyi avrupaya peşkeş çeken Sağır ismetin ataist

3 Kardeş boğularak can verdi
3 Kardeş boğularak can verdi

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde oturan damadı Hidayet Atmaca’nın yanınan bayram ziyaretine geldi. İddiaya göre Hidayet Atmaca,

Nevşehir”den bir yiğit daha ŞEHİT
Nevşehir”den bir yiğit daha ŞEHİT

Van’da düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Emre Türkmen evlenme hazırlığı yaptığı ortaya çıktı. Şehit askerin

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz