banner

Hülya Avşar’a doğum günü sürprizi

Ana Sayfa » Magazin » Hülya Avşar’a doğum günü sürprizi
Paylaş
Tarih : 10 Ekim 2012 - 21:58

Gazeteciler, Altın Portakal’da, jüri başkanı olan ,Hülya Avşar’a, doğum gününü sürprizi yaptı.

Gazeteciler, 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Jüri Başkanı Hülya Avşar’a, film izlemek için geldiği salonun girişinde sürpriz yaparak çiçek verdi.

Antalya Kültür Merkezi Aspendos Salonu’nda gösterilen Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması kapsamında ”Pazarları Hiç Sevmem” filmini izlemek için gelen Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Jüri Başkanı Avşar’ı, gazeteciler salonun kapısında karşılayarak çiçek verdi ve doğum gününü kutladılar.

Gazetecilere doğum günü sürprizi için teşekkür eden Avşar, ”Altın Portakal Film Festivali ile yaşım aynı. Bizim aileden 3 kişinin de doğum günü bu ayda. Hiçbirimizinkini kutlayamadık. Dönünce kutlayacağız” dedi.

Avşar, bir gazetecinin ”Diğer jüri üyesi Ayşegül Aldinç yaşını hiç söylemez” yorumu üzerine, şunları söyledi:

Bence her yaş çok güzel, ben çok memnunum bu yaşta olduğum için. Gözüm arkada kalmadı Allah’a şükür. O kadar güzel şeyler nasip eyledi ki bana… Artık arsızlık olur, yaşımdan çok küçük göstermek ya da küçülmek. Bundan sonra çocuğumu büyütüp, onun güzel günlerini görmek istiyorum.

Mesleki açıdan da Allah’a şükürler olsun… Oyunculuğuma, televizyon programcılığıma daha 10 yıl devam edeceğim. Allah’tan başka ne isterim ki… Daha genç olsam ne olacak. Artık kadın erkek ilişkilerinde de yaş sorun olmuyor. Yani insan sağlıklı olsun yeter. Herkes nasıl mutlu oluyorsa onu yaşasın. Hiç kimseye de bunu yargılamak düşmez.

”MAYIN TARLASINDA YÜRÜYOR GİBİYİM”

Avşar, bir gazetecenin ”Avşar’ın gönlü hala açık mı?” sorusunu ise ”Zor soru… Çünkü açtığım an dolar, biliyorum. Biraz daha zaman var. Daha doğrusu ona kafa yormuyorum. Bir de dinlenmek bana çok iyi geldi. Mayın tarlasında yürüyor gibiyim” diye cevapladı.

Bir başka gazetecinin de ”Kutluğ Ataman’ın yeni filminde rol olacak mısınız?” sorusuna da Avşar, şu şekilde cevap verdi:

Kutluğ, benim çok beğendiğim yönetmenlerden biri. O, zaten hazırlığını yapmış. Şimdi değil, 2014’te… Çok hoş bir senaryosu var. Kadrosu da çok iyi. Yapacağız. Ama ondan önce benim başka bir filmim var. Filmin ismini söylemeyeyim, değişebilir. Mine Artuğ yazdı. Yönetmenine henüz karar verilmedi. Konusunu, temasını ben verdim. Çok başarılı yazdı. Komedi oynayacağım. Ama durum komedisinden bahsediyorum. Dolayısıyla önce kendi filmim var. Sonra diğer film var. Bir ara yönetsem mi diye düşündüm, ama çok yoracaktı. Bir de cesaret edemedim. Yönetmenlik çok başka bir şey. Haddim olmadığını düşündüm. O yüzden vazgeçtik.”

”SİNEMAYI BALTALAYANLAR YAPIMCILAR”

Avşar, ”Altın Portakal’daki yönetmenleri nasıl buluyorsunuz?” sorusu üzerine, şunları söyledi:

Çok başarılı yönetmenler var. Bizim sinemamız çok gelişmiş. Sadece kendi kıymetini bilmediğimizi düşünüyorum. Sinemadan para kazanan yapımcıların tekrar işlerine para yatırdıklarına inanmamaya başladım. Çünkü seyrettiğim filmler, çok güzel yerlerde yer alacak filmler. Tabi ki içlerinde beğenmediğimiz, sıkıldığımız var. Beğendiklerimiz için söylüyorum. Reji, renkler, bakış açısı ve anlatım şekliyle… Bence sinemamızı yapımcılar baltalıyor. Sinemayı baltalayanların yapımcılar olduğunu inanıyorum. Yazık oluyor. Kazandıkları paranın birazını sinemaya yatırsalar çok şeylerin olacağını inanıyorum. Gözlerim doluyor. Canavar gibi yönetmenler geliyor.”

JÜRİDEKİ TARTIŞMALAR

Avşar, jüri üyeleri ile tartıştıkları çok konu olduğunu belirterek, ”Gergin zamanlar yaşıyoruz. Çünkü benim bakış açımla jürinin bakış açısı çok farklı. Tabi ben daha popülervari bakıyorum. Ben zaten sinemaya çok farklı bakıyorum. Sinema, sadece bir şeyi anlatmak değil, farklı bir şey. Bence derslerde bile tarih, sinema ile anlatılmalı. Bence sinema bu kadar önemli. Yani kavga kıyamet gidiyor, ama çok tatlı gidiyor. Bütün arkadaşlarıma bayılıyorum.”

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Mersin’deki vahşette tüyler ürperten detay
Mersin’deki vahşette tüyler ürperten detay

Kayıp ihbarıyla ortaya çıkan cinayetin ardından kardeşinin öldürülmesi olayına ilişkin açıklamalarda bulunan ağabey Cem Aslan, kardeşi

Ardışık Arama Sistemi’ kullanan 300 kişi tespit edildi
Ardışık Arama Sistemi’ kullanan 300 kişi tespit edildi

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)

Helikopter kazasıyla ilgili başsağlığı mesajı
Helikopter kazasıyla ilgili başsağlığı mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İstanbul Sancaktepe’de askeri helikopterin düşmesi sonucu 4 askerimizin şehit olmasıyla ilgili başsağlığı mesajı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz