banner

Kuru Göz Sendromunun

Ana Sayfa » Sağlık » Kuru Göz Sendromunun
Paylaş
Tarih : 25 Mart 2012 - 19:55

Göz kuruluğu ya da diğer adıyla kuru göz sendromu, gözyaşı tabakası üretiminin eksik veya stabil olmamasından ya da gözyaşının çeşitli faktörlere bağlı olarak fazla buharlaşmasından dolayı gözde kuruluk belirtilerine yol açan bir durumdur. En sık görülen göz bozukluklarından biri olan göz kuruluğu, teknolojinin gelişmesi ve hava kirliliği nedeniyle sürekli artmaktadır.

Göz kuruluğunun ortaya çıkmasına, uzun süre bilgisayarda çalışma, araç kullanma, televizyon izleme, havası kuru ya da klimalı ortam ve sigara neden olabiliyor. Yetersiz gözyaşı üretimi, günümüzde özellikle de yoğun tempoda çalışanların karşılaştığı gözde yanma, batma, kaşıntı, yabancı cisim hissi, bulanık görme gibi rahatsızlıklara yol açıyor.

Artalec Advanced, göz kuruluğuna karşı gözü yoğun olarak nemlendirerek göz yüzeyini koruyor. İçeriğinde yer alan ve doğal gözyaşında da bulunan bir madde nedeniyle zararlı herhangi bir yan etki beklenmeyen bu ürün, kullanıldığında gözde bulanıklık yapmıyor ve göze zararlı olabilecek farklı bir koruyucu madde içermiyor. Lens kullananların lenslerini çıkartmadan rahatlıkla kullanabilecekleri ürün, gözde sağladığı nemli ortam sayesinde gün boyunca lens kullanımını kolaylaştırıyor. Artalec Advanced, göz yüzeyini uzun süre nemli tutarak lazerli miyop/hipermetrop ameliyatları ve katarakt operasyonları gibi cerrahi girişimlerden sonra da göz doktorları tarafından tercih ediliyor. Artelac Advanced gözyaşı damlası tüm eczanelerde satışa sunuluyor.

15.03.2012 14:14 [3450726]

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

6/10

(11 kişi)

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET
Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET

Artık türkiye olarak diriliş zaman yen anayasa ve yeni Türkiye için EVET  100 yıldır, bu ülkeyi avrupaya peşkeş çeken Sağır ismetin ataist

Türkmen kardeşlerimize destek çıkalım
Türkmen kardeşlerimize destek çıkalım

Utanmamız gerekiyor, TÜRK milleti olarak Kobani kadar olamadık Türkmen kardeşlerimize sahip çıkmıyoruz herkes kaçıyor, memleketin okadar zngini

Ey şehit
Ey şehit

Ey şehit sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın… Gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın…” M.A. Ersoy

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz