banner

Memurlara tatil müjdesi

Ana Sayfa » Haberler » Memurlara tatil müjdesi
Paylaş
Tarih : 30 Ocak 2012 - 18:06

İstanbul’da etkili olan kar yağışı nedeniyle resmi kurumlar saat 15.30’dan itibaren tatil edildi.

İstanbul Valiliği, sabah saatlerinden itibaren devam eden kar yağışı sebebiyle, devlet kurumlarının mesaisinin bu günlük 15.30’da sona ermesine karar verdi. 

İstanbul’da sabah saatlerinde başlayan kar yağışının aralıksız devam etmesi üzerine İstanbul Valiliği önlem aldı. İş çıkış saatlerinde trafikte sorun yaşanmaması ve karın şiddetini artırması ihtimali üzerinde duran Valilik, bu gün için mesainin 15.30’da sona ermesini kararlaştırdı. 

Valilik kararı, ildeki tüm kamu kurumlarına iletildi

İstanbul’da 6 Şubat’a kadar sürmesi beklenen kar yağışı yoğun biçimde devam ediyor. Özellikle sabah saatlerinde yoğunluğunu artıran karın kalınlığı kimi bölgelerde 20 santimetreye kadar ulaştı.

Kentte birkaç gündür aralıklarla devam eden kar yağışı sabaha karşı etkisini artırdı. Meteorolojinin tahminleri doğrultusunda, hava sıcaklığı 3 ila 5 derece azaldı. Özellikle yüksek kesimler beyaza büründü.

KAR YAĞIŞI 3 GÜN SÜRECEK, AKOM KIRMIZI ALARMA GEÇTİ

Türkiye bu sabaha karşı Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemin etkisine girdi. Kar yağışı aralıklarla Perşembe gününe kadar sürecek. Sıcaklıklar sıfırın altına düştü. İstanbul’da etkili olan kar yağışı nedeniyle AKOM, sarı alarmdan kırmızı alarma geçti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, AKOM, İstanbul’u sabaha karşı etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle ”sarı” alarmdan ”kırmızı” alarma geçti. Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü ekipleri sorumlu oldukları bölgelerde sabaha kadar tuzlama çalışmaları yaptı.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET
Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET

Artık türkiye olarak diriliş zaman yen anayasa ve yeni Türkiye için EVET  100 yıldır, bu ülkeyi avrupaya peşkeş çeken Sağır ismetin ataist

3 Kardeş boğularak can verdi
3 Kardeş boğularak can verdi

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde oturan damadı Hidayet Atmaca’nın yanınan bayram ziyaretine geldi. İddiaya göre Hidayet Atmaca,

Karma timler böyle hazırlandı
Karma timler böyle hazırlandı

MARDİN Nusaybin’de asker ve polisin oluşturduğu karma timlerin operasyonlara büyük bir gayret ve motivasyonla hazırlandığı belirtildi.  Güvenlik

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz