banner

Öğretmenler Bakanı Utandırdı

Ana Sayfa » Manşet » Öğretmenler Bakanı Utandırdı
Paylaş
Tarih : 02 Ağustos 2012 - 0:42

Yılda 6 ay çalışıp 6 ay yatan öğretmenler Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçeri utandırdı Dünya Bankası raporunda, öğretmenlerin devamsızlıkta rekor kırdığının ortaya konması üzerine, Milli Eğitim Bakanı Dinçer harekete geçti.

 

Dünya Bankası raporu: OECD ülkeleri içerisinde öğretmenlerin devamsızlık oranı en yüksek ülke, yine rapor alma ve işe gitmeme oranı en yüksek ülke Türkiye.

Bu durum, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer tarafından, Ankara’da gerçekleştirilen ‘Valiler Toplantısı’nda dile getirildi.

“Rapor nedeniyle inanın kaç gündür kendi kendime başım eğik geziyorum” diyen Dinçer, valilerden, öğretmenlerin rapor almalarının teftiş edilmesini istedi.

Akşam gazetesinden Hakkı Kurban’ın haberinde, toplantıya ilişkin rapordan aktarılanlar şöyle:

– Öğretmenlerin rapor almalarını ciddi şekilde takip ediniz. Öğretmenin ilk günü ilk dersten, son günü son derse kadar sınıfta olacağı bir eğitim sistemi hayal ediyoruz. Dünya Bankası rapor yayınladı, inanın kaç gündür kendi kendime başım eğik geziyorum. Çünkü raporda, ‘OECD ülkeleri içerisinde öğretmenlerin devamsızlık oranı en yüksek ülke, yine rapor alma ve işe gitmeme oranı en yüksek ülke Türkiye deniliyor. Öğretmen ve öğrencinin sınıfta olacağı bir eğitim sistemini mutlaka uygulamalıyız.

 

 Biz değişik vesilelerle 19 Mayıs ve 23 Nisan hazırlıkları, üniversite ve SBS hazırlıkları diye neredeyse ikinci yarıdan itibaren okullarımızda ciddi bir eğitim yapamıyoruz. Okul idaresi öğretmelerimiz, öğrenciler ve hatta veliler sorumluluklarını ciddiye almalı. Kurumsal düzeyde bununla ilgili tedbir alacağız.

 

– Lütfen görevlendirme yoluyla hiçbir öğretmeni hiçbir yere almayınız. Kim, hangi kadroda ise o kadroda öğretmenlik yapsın. İl düzeyinde birtakım atamalar yapılacaksa, bu atamaların da çevreden başlayarak merkeze doğru yapılmasını istiyoruz. Merkezden çevreye doğru değil.

 

– Biz, öğretmenlerin öğrencilere ve ailelerine yakın yerlerde, öğretmenlik yaptıkları okullara yakın yerlerde ikamet etmelerini arzu ediyoruz. Buna zorlayamayız ancak tavsiye edebiliriz.

 

– Normalde okul kütüphaneleri ve sınıflar için yer yoksa lütfen okul müdürlerinin odalarını kontrol edin. Bizim yaptığımız tespitlere göre, okul müdürlerinin pek çoğu kendilerine tahsis edilen odaları küçük gördükleri için bazı sınıfları bozup makam odası yapmışlar. Kimseye statü sembolü olarak kullanacağı oda verme imkanımız yok.

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET
Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET

Artık türkiye olarak diriliş zaman yen anayasa ve yeni Türkiye için EVET  100 yıldır, bu ülkeyi avrupaya peşkeş çeken Sağır ismetin ataist

3 Kardeş boğularak can verdi
3 Kardeş boğularak can verdi

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde oturan damadı Hidayet Atmaca’nın yanınan bayram ziyaretine geldi. İddiaya göre Hidayet Atmaca,

Nevşehir”den bir yiğit daha ŞEHİT
Nevşehir”den bir yiğit daha ŞEHİT

Van’da düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Emre Türkmen evlenme hazırlığı yaptığı ortaya çıktı. Şehit askerin

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Yapılan Yorumlar

Öğretmen
03 Ağustos 2012 - 15:14

Merhaba madem Türk öğretmenleri böyle araştırma sonucu böyle çıkmış ve Sayın bakanımzı utanmış bende bu tarz meslektaşlarımdan iğreniyorum lanet olsun bu tarz öğretmenlere

Rıza
03 Ağustos 2012 - 15:15

Sayın bakanımız madem bu tarz bişeler karşılaşdınzı neden sizde bir araştırma yapmıyorsunuz? varsa gerçeği gerekeni hemen yapınki gelecek nesil öğretmenlere ibret olsun ve yapmasınlar