banner

Operasyon Başlatan Telsiz Konuşması

Ana Sayfa » Manşet » Operasyon Başlatan Telsiz Konuşması
Paylaş
Tarih : 29 Mart 2012 - 14:24

Güvenlik gücleri, bölücü terör örgütü PKK’yı kıstırmak için her fırsatı değerlendiriyor.

Hatay’ın Amanos Dağları’nda yuvalanan bir grup PKK’lının telsiz konuşmalarının saptanması üzerine Jandarma, bölgede operasyona çıktı.

Hatay’ın İskenderun ve Dörtyol ilçelerinde kanlı eylemler yapan PKK’lıların gizlendiği sarp kayalıklarla kaplı Amanos Dağları’nda son dönemde teröristlerin telsiz konuşmaları yoğunlaştı.

Havaların ısınmasıyla birlikte kışı geçirdikleri mağaralardan çıkarak eylem hazırladığı yaptığı düşünülen PKK’lıların yakalanması için Jandarma, Özel Hareket Timleri’nin de desteğiyle operasyona başladı.

Ayrıca Suriye üzerinden bir grup PKK’lının, Amanos Dağları’na takviye olarak sızacağı bilgisi üzerine Kırıkhan, Dörtyol ve Hassa ilçeleri bölgelerinden başlatılan operasyonun da aralıksız devam edeceği bildirildi.

TELSİZDEN NEFRET KUSMUŞTU

Daha önce Kandil Dağı’na yönelik hava operasyonu sırasında yaralandığı ve Suriye’de tedavi gördüğü öne sürülen Bahoz kod adlı Fehman Hüseyin de telsizden örgüt kadrolarına eylem talimatları yağdırmıştı.

Hüseyin, telsiz talimatlarında Cudi Dağı’nda yaşanan son çatışmayı değerlendirmiş ve “Bu yıl savaş yılımız. Nefes aldırmayın” diye konuşmuştu. Hüseyin, kış üstlenmesinde olan dağ kadrolarına kış üstlenmesini bırakmaları ve araziye yayılmaları çağrısı yaparken kırsaldaki geçişlerin kalabalık gruplarla değil sayıları az olan gruplar halinde yapılması talimatını vermişti.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET
Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET

Artık türkiye olarak diriliş zaman yen anayasa ve yeni Türkiye için EVET  100 yıldır, bu ülkeyi avrupaya peşkeş çeken Sağır ismetin ataist

3 Kardeş boğularak can verdi
3 Kardeş boğularak can verdi

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde oturan damadı Hidayet Atmaca’nın yanınan bayram ziyaretine geldi. İddiaya göre Hidayet Atmaca,

Nevşehir”den bir yiğit daha ŞEHİT
Nevşehir”den bir yiğit daha ŞEHİT

Van’da düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Emre Türkmen evlenme hazırlığı yaptığı ortaya çıktı. Şehit askerin

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz