banner

PKK’lıdan müthiş itiraflar

Ana Sayfa » Manşet » PKK’lıdan müthiş itiraflar
Paylaş
Tarih : 16 Ağustos 2012 - 14:35

PKK’lı itirafçısı”dan  Türkiye’ye komşu 3 ülkenin ilişkilerini deşifre etti. İtirafçı A.A’nın anlattıklarına göre İran anlaşma yaptığı için PKK’lılara dokunmuyor ve İran topraklarındaki kampları teröristler dinlenme kampı gibi kullanıyor.Irak ayağında Barzani’ye bağlı KDP’de PKK ile anlaşmalı ve terör örgütünün silah ve lojistik ihtiyaçlarını sağlayarak yaralanıp hasta olan teröristleri tedavi ediyor.

 

 

 

En büyük kampları ve ana karargahları Kuzey Irak topraklarında bulunuyor. Suriye ayağında Esed PKK’nın bazı güçlerini PKK’nın kolu olan PYD aracılığı ile Türkiye sınırına yakın yerlere yerleştirip silah desteği sağlıyor.
Celal Gever kod adlı A.A isimli teröristin itirafları Bugün gazetesinin manşetindeydi. Bilal Şahin imzalı haberde Dağlıca’daki saldırıda yaralanan PKK’lının düşündüren itirafları yer aldı.

 

 

 
19 Haziran 2012’de 8 askerin şehit olduğu, 20 askerin yaralandığı Yüksekova Dağlıca Taburu ve Yeşiltaş 8.Mekanize Tugayı 1. Taburu’na yönelik yapılan saldırıdan sonra çıkan çatışmada yaralı olarak yakalanmıştı. Tedavisinin ardından cezaevine giren A.A. 5 Temmuz 2012’de itirafçı olmak istediğini söyledi. Mahkeme kararı ile yeniden ifadesi alınan A.A. PKK terör örgütünün İran, Irak ve Suriye ile olan ittifakını anlattı. A.A. terör örgütünün Türkiye’deki faaliyetlerini PKK/KCK adıyla sürdürdüğünü, eylemlerin silahlı kanat HPG, ÖSB ve terörist kadınların yer aldığı YJA STAR tarafından yapıldığını söyledi.

 

 

 

 

İran’daki kamplarda dinleniyorlar İran’daki terörist yapılanmanın siyasi kanadının HRK, silahlı kanadının ise PJAK adıyla faaliyetini sürdürdüğünü anlatan teröriste göre komşu ülkedeki PKK faaliyeti şöyle HRK İran’da bulunan Kürtleri örgütleyerek silahlı kanadı olan PJAK istihbarat, bilgi ve eleman temininde bulunuyor. Eylem yapılacaksa hedefe alınan yerlerin tespitini yaparak Ape Hüseyin kod adlı Kadir Çelik kontrolündeki PJAK’a bildiriyor. Ancak terör örgütü ile anlaşan İran son 7 aydır teröristlere dokunmuyor. Türkiye’den kaçan teröristler Şehidan kampı başta olmak üzere İran topraklarına sığınıp yeniden toparlanma fırsatını buluyor. Türkiye, İran topraklarına hava ya da kara operasyonu yapamadığı için PKK’lılar o kamplarda daha rahat dolaşıyor.

 

 

 

 

PKK’nın Irak ayağını ise PÇDK (Kürdistan Demokratik Çözüm Partisi) oluşturuyor. Mesut Barzani’ye ait alanlarda birçok bürosu bulunan Irak PKK’sınınmerkezinin Süleymaniye olduğu ileri sürülüyor.
PKK ve KDP arasında gizli bir anlaşma yapıldığını ve bu kapsamda KDP’lilerin terör örgütüne silah, lojistik destek sağladığını iddia ediyor. Hasta örgüt mensuplarının tedavilerini de Barzani kontrolündeki Kuzey Irak yönetiminin sağladığını savunuyor. İtirafçı,Maliki- Barzani arasındaki probleminlerin Sünni-Şii çekişmesinden kaynaklandığını vurgularken iç savaş çıkması durumunda PKK’nın Barzani tarafında yer alacağının söylendiğini sözlerine ekliyor.
Ayrıca Reşit Dostum 19 Haziran 2012’deki Yeşiltaş Karakol baskınından önce yapmış olduğu toplantıda; Suriye’de Esed yönetimi ile muhalif güçler arasında yaşanan çatışmaları kastederek Suriye’de bulunan Kürt aşiretlerinin bir araya getirilmesi için çalışmalar yürütüldüğünü, hatta birleşmek istemeyen aşiretlere yönelik yaptırımlar uygulandığını, bu işleri Suriye yapılanması olan PYD (Partiye Yektiya Demokratik) aracılığı ile yaptığını söyledi.

 

Ne İranı Ne Irak Ne Suriye Nede Başka Bir Ülke..

TÜRKÜN TÜRKDEN BAŞKA BİR DOSTU YOKDUR…

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..

 

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET
Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET

Artık türkiye olarak diriliş zaman yen anayasa ve yeni Türkiye için EVET  100 yıldır, bu ülkeyi avrupaya peşkeş çeken Sağır ismetin ataist

3 Kardeş boğularak can verdi
3 Kardeş boğularak can verdi

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde oturan damadı Hidayet Atmaca’nın yanınan bayram ziyaretine geldi. İddiaya göre Hidayet Atmaca,

Nevşehir”den bir yiğit daha ŞEHİT
Nevşehir”den bir yiğit daha ŞEHİT

Van’da düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Emre Türkmen evlenme hazırlığı yaptığı ortaya çıktı. Şehit askerin

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz