banner

Usame Bin Ladin’in Ölümü

Ana Sayfa » Manşet » Usame Bin Ladin’in Ölümü
Paylaş
Tarih : 03 Mayıs 2011 - 11:01

Usame Bin Ladin Amerikan deniz piyadeleri tarafıdan düzenlenen bir baskın sonucu öldürül”dü ama kafaları”da bir sürü soru işareti bırakdı Usame Bin Ladin’i ne yakalat”dı Ladin neden denize atıldı? kafaları karışdıran bir sürü soru işareti ve görüntülenmeyen cenaze töreni..

Gelen ilk haberlere göre El Kaide liderinin cesedi önce Afganistan’a buradan da Hint Okyanusu’ndaki USS Carl Vinson uçak gemisine getirildi. Ceset denize atılmadan önce yaklaşık 45 dakikalık bir tören düzenlendi. Adının açıklanmasını istemeyen ABD’li bir askeri yetkili cesedin İslami kurallara göre yıkandığını ve kefene sarıldığını söyledi. Yetkilinin anlattığına göre bir subay İngilizce dua okudu ve bu dua Arapça’ya tercüme edildi..

Operasyonun başlamasını sağlayan ise Bin Ladin’in çok güvendiği kuryesinin yaptığı bir telefon görüşmesi olmuş. Yine adını açıklamayan Amerikalı yetkililerin yetkililerin anlattığına göre kuryenin tespit edilmesi ise yıllar aldı. 11 Eylül terör saldırılarından hemen sonra, CIA’in gizli hapishane ağından bazı tutuklular, soruşturmayı yürütenlere, kod adı Ebu Ahmed El Kuveyti olan Bin Ladin’e yakın önemli bir Kuveytli kuryeden bahsetti. CIA’in ele geçirdiği El Kaide’nin üç numarası Halid Şeyh Muhammed de El Kuveyti’yi tanıdığını doğruladı, ancak bu kuryenin El Kaide için çalıştığını reddetti..

Amerikalı yetkililer kurye Ahmed ve erkek kardeşinin öldürüldüğünü daha sonra Bin Ladin’in, sol gözünün hemen üstüne sıkılan bir kurşunla ve kafatasının bir kısmının parçalanmasıyla öldüğünü kaydetti. Bin Ladin’in kimliğini görsel olarak tespit eden bir teknoloji kullanan Amerikalı askerlerden biri Geronimo’nun öldürüldüğünü bildirdi..

Amerikalı yetkili, Bin Ladin’in kaldığı eve operasyon düzenlendiği sırada evde 23 çocuk ve 9 kadın bulunduğunu kaydetti. Yetkili, evde bulunan kadın ve çocukların Pakistanlı yetkililere teslim edildiğini, ayrıca operasyon sırasında Bin Ladin’in oğullarından birinin ve El Kaide mensubu iki yardımcısının öldürüldüğünü açıkladı.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET
Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET

Artık türkiye olarak diriliş zaman yen anayasa ve yeni Türkiye için EVET  100 yıldır, bu ülkeyi avrupaya peşkeş çeken Sağır ismetin ataist

3 Kardeş boğularak can verdi
3 Kardeş boğularak can verdi

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde oturan damadı Hidayet Atmaca’nın yanınan bayram ziyaretine geldi. İddiaya göre Hidayet Atmaca,

Nevşehir”den bir yiğit daha ŞEHİT
Nevşehir”den bir yiğit daha ŞEHİT

Van’da düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Emre Türkmen evlenme hazırlığı yaptığı ortaya çıktı. Şehit askerin

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz