banner

‘Vaizi Vurun’ birilerini rahatsız etti!

Ana Sayfa » Haberler » ‘Vaizi Vurun’ birilerini rahatsız etti!
Paylaş
Tarih : 27 Ocak 2012 - 13:32

”Bu kitabı okurken hayretler içinde kalacaksınız, içiniz sızlayacak…”

Ferhat Barış’ın kaleme aldığı “Vaizi Vurun”, Türkiye üzerinde çok eskiden beri oynanan, aktörleri değişse de senaryosu hep aynı kalan gizli oyunları açık bir dille anlatıyor.

Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın, “1999’da Fethullah Gülen Hocaefendi ile ilgili medyatik linç havası estirildiğinde pek çok değerli kalem, o vahşi saldırıya direnmişti. O direnişçilerden biri Ferhat Barış’tı. Yazdığı yazılarla Gülen düşmanlığına cevaplar vermişti. O makaleler “Maskeli Balon” başlığıyla kitaba dönüştürülmüştü. Barış, bıraktığı yerden devam ederek ilerleyen yılları mercek altına almış. Bu kitabı okurken hayretler içinde kalacaksınız, içiniz sızlayacak” diyerek köşesinde değindiği “Vaizi Vurun” adlı kitap okuyucuyla buluştu. 

KaraKutu Yayınları’ndan çıkan kitapta; “O şarkı bitti beyler” diyerek Başbakan Erdoğan’a çıkışan, şimdi ise yanından ayrılmayan gazetecinin kim olduğunu, “AK Parti ve Gülen’i Bitirin!” emrinin Haliç’te Yaşayan Simonlar’ı nasıl harekete geçirdiğini, Göz Bağcılar Medyası’nın operasyon merkezini, Hakaret Ordusu’nun Karanlık ‘Oda’klar ile nasıl bir işbirliğine gittiğini okuyacak ve pes diyeceksinizTürkiye’yi karanlık günlerine döndürmek isteyenlerin maskesini bir bir düşüren “Vaizi Vurun”, piyasaya çıkar çıkmaz bazı kesimleri oldukça rahatsız etti. Ergenekon sanıkları Gülseven Yaşar ve Ergun Poyraz, avukatları aracılığıyla yayınevine ceza ve tazminat tehdidi içeren bir ihtarname çekti.

“Vaizi Vurun”un toplatılması istenen ihtarnamede, “bir tertip merkezinin ürünü” olarak nitelendirilen kitabın asıl amacının “Fethullah Gülen’in yargılanmasının önüne geçmek” olduğu öne sürülüyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan Karakutu Yayınları Yayın Yönetmeni gazeteci – yazar Rasih Yılmaz ise, iddiayı ortaya atan isimlere dikkat çekiyor: “Biri PKK’lı teröristlere burs vermekle suçlanan ÇEV’in firari Başkanı Gülseven Yaşer, diğeri terör örgütü suçlamasıyla tutuklu olan Ergun Poyraz…”

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET
Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET

Artık türkiye olarak diriliş zaman yen anayasa ve yeni Türkiye için EVET  100 yıldır, bu ülkeyi avrupaya peşkeş çeken Sağır ismetin ataist

3 Kardeş boğularak can verdi
3 Kardeş boğularak can verdi

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde oturan damadı Hidayet Atmaca’nın yanınan bayram ziyaretine geldi. İddiaya göre Hidayet Atmaca,

Karma timler böyle hazırlandı
Karma timler böyle hazırlandı

MARDİN Nusaybin’de asker ve polisin oluşturduğu karma timlerin operasyonlara büyük bir gayret ve motivasyonla hazırlandığı belirtildi.  Güvenlik

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz