banner

1 Polisimiz Şehit oldu

Ana Sayfa » Manşet » 1 Polisimiz Şehit oldu
Paylaş
Tarih : 11 Eylül 2012 - 19:22

İstanbul Sultangazi 75. Yıl Polis Merkezi’nde bir patlama meydana geldi. Saat 11.00 sularında meydana gelen patlama nedeniyle polis memuru Bülent Özkan şehit oldu, 7 kişi de yaralandı. Canlı bombanın  İbrahim Çuhadar olduğu tespit edildi.

Karakolun bahçesinde bir canlı bomban kendini patlattı. Canlı bombanın nizamiye kapısından girerek giriş kapısında bombaları patlattığı açıklandı. Patlama nedeniyle karakolun giriş kapısında çökme meydana geldi.

ÖNCE EL BOMBASI ATMIŞ

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, patlamanın meydana geldiği Sultangazi’de Gazi Polis Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Çapkın, “Canlı bomba ilk önce el bombası atmış sonra kendini patlatmış” dedi.

Sultangazi’de Gazi Polis Merkezi’nde canlı bombanın kendini patlatması sonucu meydana gelen patlamada 1 polis memuru şehit olmuş ve çok sayıda kişi yaralanmıştı. Yaşanan olayın ardından hemen Sultangazi’de Gazi Polis Merkezi’ne gelerek incelemelerde bulunan Emniyet Müdür Çapkın, olay yerinde açıklamalarda bulundu. Çapkın bir canlı bombanın kendini patlattığını hatırlatarak, “Kendisi olay yerinde ölmüş vatandaşları karşılayan bir polis arkadaşımız şehit olmuştur. Ayrıca karakolun amiri 2 komiser 1 polis olmak üzere 4 personelimiz de yaralı. İçeride banklarda oturan 3-4 vatandaşımız var. Tek bir kişi önce el bombası atmış sonra kendini patlatmış” dedi.

ŞEHİT POLİS PATLAMADAN ÖNCE ATEŞ ETMİŞ

Sultangazi‘deki Gazi Polis Merkezi’ne yönelik canlı bomba saldırısında şehit olan Polis Memuru Bülent Özkan’ın durumu fark ederek patlamadan hemen önce silahını çekip ateş ettiği belirtildi.

Bombalı saldırının ardından başlatılan soruşturmada olay anının detayları ortaya çıkmaya başladı. Boynunda asılı çanta ve elindeki evraklarla karakolun girişinde bulunan silahlı nöbetçinin yanına yaklaşan canlı bomba, “Karakoldan haber verdiler. Bana ait bir evrak varmış. Alıp çıkacağım.” diyerek binaya girmiş.

Bu konuşmanın ardından canlı bomba, X-Ray cihazının bulunduğu kapı bölümüne doğru yöneldi. Kapıda nöbet tutan polis memurunun ifadesine göre zanlının içeri girmesinin hemen ardından içerden iki el silah sesi geldi. Nöbetçi silahını doğrultarak içeri doğru yöneldiği sırada büyük bir patlama meydana geldi. Silahını çekerek canlı bombaya ateş ettiği belirtilen Bülent Özkan, olay yerinde hayatını kaybetti.

SALDIRIYI DHKC ÜSTLENDİ

Sultangazi’de Gazi Polis Merkezi’nde meydana gelen patlamayı yasadışı DHKC örgütü üslendi.

CANLI BOMBANIN KİMLİĞİ BELİRLENDİ

Sultangazi’de Gazi Polis Merkezi’ne girerek üzerindeki bombayı patlatan teröristin kimliği belirlendi.

Sultangazi’de Gazi Polis Merkezi’ne girerek üzerindeki bombayı patlatan canlı bombanın, Çorum Alaca nüfusuna kayıtlı İbrahim Çuhadar (39) olduğu öğrenildi. Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre DHKP-C örgütüne  üye olan Çuhadar’ın daha önce yasadışı gösterilere katılmak suçundan 8 ay cezaevinde kaldığı belirtildi.

CANLI BOMBANIN AİLESİ ANKARA’DA ÇIKTI

İstanbul’da 1 polisin şehit olduğu canlı bomba saldırısını gerçekleştirdiği iddia edilen İbrahim Çuhadar’ın ailesinin Ankara’da oturduğu belirlendi.

Ankara’nın Mamak ilçesinde oturan aile bireyleri basın mensuplarına olayla ilgili açıklama yapmak istemezlerken, İbrahim Çuhadar’ın ne yaptığından ise haberlerinin olmadığını öne sürdüler.

Basına tepki gösteren Çuhadar ailesi, gazetecilerin ise çekim yapmasını engellemeye çalıştı. Çuhadar’ın babasının olayla ilgili olarak bilgisinin alınmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü öğrenilirken, aile ise İbrahim Çuhadar’ın cenazesini alıp almayacağı yönünde henüz bir açıklama yapmadı.

BAŞBAKAN ERDOĞAN’DAN CANLI BOMBA AÇIKLAMASI

Başbakan Erdoğan, Türkiye-Azerbaycan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Erdoğan burada, Sultangazi’deki saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, “Sultangazi’deki terörist saldırı ile alakalı gelen bilgiler noktasında üstlenen grubu şu anda biliyoruz. Polis karakoluna yapılmış olan, bir saldırı. Bir şehitimiz var, bunun yanında 4 polisimiz yaralı ve iki de vatandaşımız yaralı durumda. Ve yaralılarımız hakkında ağır olmadıkları istikametinde bilgi aldım. Kendilerine Allah’dan şifalar diliyorum. Şehidimizin yakınlarına sabır diliyorum. Olay bir canlı bomba, kimliği herşeyi tespit edilmiş durumda. Ama yine bunun ilintileri, bağları ayrıca şu anda bütün istihbarat kurumları tarafından, emniyet kurumlarımız tarafından da takip ediliyor” ifadelerini kullandı.

GÖRGÜ ŞAHİDİ KONUŞTU

Patlamayı gören bir vatandaş olay anını anlattı ve patlamanın x-ray cihazının yanında olduğunu söyledi.

Patlamanın ardından yaralanan polisleri kamyonete bindirerek hastaneye getirdiğini ifade eden vatandaş, “Canlı bombaydı patlattı kendini. Kapıda patlattı x-ray cihazının orada. Ben polisleri getirdim sadece. Arkasından gördüm üzerinde sarı gömlek gibi bir şey vardı. Polisleri kamyonete koyup getirdik” dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz