Etiket arşivi: Kato Dağı

Pkk Leşlerini BDP Topluyor

Kato dağındaki PKK”lı leşileri BDP denen bu vatan ihate eden başka bir işe yaramayan asalak takımı topluıyor, Kahraman Türk Askeri“nin hiç bir zaman aman vermediği terör örgütü Pkk”nın leşlerini toplamaya devam etsin BDP ama unutmasunki bunun hiç bir zaman arkadası bitmez bizim Yiğitlerimiz Aslan Parçaları her zaman sizlerin Leşlerini sermeye devam edecekdir.

Dağda bırakılan teröristlerin cesetlerini, BDP ve İHD üyelerinden oluşan bir grup sivil aldı.

Güvenlik güçlerinin, operasyon bölgesi ilan edilen Kato Dağı’na sivillerin çıkmasına izin vermesi ve cesetlerin BDP’liler tarafından getirilmesi adeta provokasyona zemin hazırladı. BDP’liler kitlesel cenaze töreni için çevre illere katılım çağrısı yaptı. Şırnak, Cizre, Silopi ve İdil başta olmak üzere bölgeden çok sayıda BDP’li Beytüşşebap’a geldi.

Cenazeleri dağdan indiren grup, Balveren bölgesinde bulunan Milli Jandarma Karakolu önünde güvenlik güçleri tarafından durduruldu. Askerler cenazeleri grubun elinden aldı. Karakola gelen savcı, cenazelerin adli tıpa gönderilmesini istedi. Ancak bölgede biriken kalabalık cenazelerin kendilerine verilmesini istedi. Bunun üzerine ilçede başlayan gerginlik devam ediyor.

Cihan

30 PKK’lı öldürüldü

Dün 18, ilk gün 4 ve bugün de 8 olmak üzere öldürülen terörist sayısı 30’a yükseldi. Operasyonlarda, geçici görevle Beytüşşebap ilçesinde bulunan Bolu Dağ Komando Tugay Komutanlığı birliklerinin etkin olarak yer aldığı öğrenildi.

Askeri yetkililer, Kobra helikopterleri ve savaş uçaklarının da havadan destek verdiği operasyon kapsamında Beytüşşebap’a saldırdığı tahmin edilen Laleş ve İncebel gruplarının büyük ölçüde etkisiz hale getirildiğini söyledi. Yetkililer, savaş uçaklarının bombalamasından sonra insansız hava araçları ile bölgenin havadan incelendiğini ve son 5 gün içerisinde etkisiz hale getirilen PKK’lı sayısının yaklaşık 30’a çıktığını ifade etti.

BDP’Lİ VEKİLLER BÖLGEDE
BDP Van Milletvekili Nazmi Gür, Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, belediye başkanları ve partililerle Beytüşşebap’a geldi. Esnafı ziyaret eden BDP’liler, ardından belediye binasına geçti. Milletvekili İbrahim Binici, Kürt halkının hakları tanınmadıkça 30 yıldır süregelen savaşın devam edeceğini ileri sürdü. Binici, “Bizim mücadelemiz, tüm dünyadaki diğer halklar gibi insan olmaktan kaynaklanan haklarımızın verilmesi mücadelesidir. Kendi dilimizle, kendi kültürümüzle ve buna diğer haklarımızla yaşama mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

KATO DAĞI’NA GİTMELERİNE İZİN VERİLMEDİ
BDP’liler daha sonra operasyonları sürdüğü Kato Dağı’ndaki Laleş Yaylası’na gitmek için yola çıktı. İlçe çıkışında zırhlı araçlarla önlem alan güvenlik güçleri, operasyonun sürdüğü bölgeye geçişe izin vermedi. Milletvekilleri askerlerle konuşurken, yaylalarda kalanların durumlarını yerinde görmek istediklerini söyledi. Ancak yetkililer, valiliğin kararı uyarınca geçişlere izin veremeyeceklerini bildirdi.
Şırnak Valisi Vahdettin Özkan ile telefonla görüşen BDP’li vekiller, olumlu yanıt alamayınca ilçeden ayrıldı.