Etiket arşivi: Perihan Kıymık

Başın Sağolsun Sayın Bakan Fatma Şahin

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin´in 64 yaşındaki annesi Perihan Kıymık tedavi gördüğü Gaziantep Sani Konukoğlu Hastanesi’nde hayatını kaybetti.Kıymık’ın kalp spazmı nedeniyle 3 damarının kapalı olduğu ve 2 damarı açan doktorların kapalı olan diğer damara ise hayati risk nedeniyle müdahale edemedikleri öğrenildi. Kıymık, yaklaşık bir aydır burada tedavi görüyordu.

 

Perihan Kıymık, kızı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı koltuğuna oturduğunda, haberi aldığında çok duygulandığını ve telefonda da kızına kendisiyle gurur duyduğunu söylediğini anlatmıştı. Kıymık, sevincini şu sözlerle paylaşmıştı: “Benden bol bol dua bekledi. Yıllardır çok çalıştı. Biz bunu bekliyorduk. Duygularım gerçekten çok yoğun. Kızım beni çocukken de hiç incitmedi. Allah ondan razı olsun.

Perihan Kıymık, ikisi kız üç çocuk annesiydi. Bakan Şahin, acı haberi, Gaziantep’teki patlamada hayatını kaybeden minik Sena’nın annesini teskin etmeye çalışırken aldı. Sayın Bakanımıza Baş Sağlı Diliyoruz Merhum Annesine Cc ALLAH”dan Rahmet Diliyoruz..

(CHA)