banner

Arınç’ın Sözleri Hangi Gazeteleri Mest Etti?

Ana Sayfa » Manşet » Arınç’ın Sözleri Hangi Gazeteleri Mest Etti?
Paylaş
Tarih : 13 Ocak 2012 - 2:37

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın tutuklu vekillerin salıverilmesiyle ilgili sözleri, bazı gazeteler tarafından çoşkuyla karşılandı. Kimisi manşetten kimisi ise birinci sayadan bu haberi gördü… İşte o gazeteler ve Arınç’ın çok tartışılacak sözleri;

“Lami cimi yok, Ergenekoncu vekilleri tahliye edin” diyen Bülent Arınç’ın sözleri bir kısım medya tarafından sevinçle karşılandı. Öyle ki bazıları Arınç’ın bu sözlerini manştere çekerken bazıları da birinci sayfadan gördüler.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle önceki gün gazeteci dernek ve cemiyet başkanlarıyla bir araya geldi.

Uzun süredir Ergengekon’dan ve KCK’dan tutuklanan milletvekillerinin salıverilmesi gerektiğini söyleyen Arınç’ın bu görüşmede tutuklu milletvekilleriyle ilgili “Lami cimi yok, o insanları içeride tutamazsınız” sözleri bazı gazeteleri mest etti.

Vatan Gazetesi Arınç’ın bu sözlerini “Lami Cimi Yok” diye manşetine taşırken, 12 Eylül iddianamesinin kabulünü birinci sayfada görmeyen Milliyet ve Habertürk gazeteleri ise birinci sayfadan gördüler.

Peki Bülent Arınç, tutuklu vekillerle ilgili ne demişti?

“Bugün gazeteci milletvekili arkadaşımız var içeride. Her zaman söylüyorum, milletvekilinin yeri parlamentodur. İçerideyken seçilmiş olması onun derhal tahliye edilmesini gerektirir. Bunun lamı, cimi yok. Sevdiğim için, beğendiğim için, aynı partiden olduğum için söylemiyorum. Milletin oy vererek parlamentoya gönderdiği insanı hiçbir sebeple içeride tutmaya hakkınız yok.”

Arınç ayrıca o görüşmede çocuğunun Sadece mezar taşını görebilen şehit annelerinin yüreğini dağlayan sözler de sarfetmişti:

Arınç, Haberal’ın isteği sonrası gündeme gelen tutuklu ve hükümlülerin hasta yakınlarını ziyaret etmesine ilişkin düzenleme için, “Ama aynı şey Apo için de geçerli olacak mı? Evet belki de olacak.Ama Apo’ya bakarak içerideki yüzlerce insanın bir haktan mahrum olmasını dikkate almamak lazım.” sözleri de çok tartışılmıştı…

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz