banner

Atatürk’ün vasiyetini yok edildi

Ana Sayfa » Manşet » Atatürk’ün vasiyetini yok edildi
Paylaş
Tarih : 26 Mart 2012 - 18:16

Ulu Önder Atatürk’ün ölümünün 50. yılında açıklanmak üzere bıraktığı vasiyetin Kenan Evren tarafından yok edildiğini iddia etti. Kayasu, Evren’in yargılanması tartışmalarını da “Darbeye teşebbüs suçsa, teşebbüsün gerçekleşmişi hayli hayli suçtur” sözleriyle değerlendirdi.

 

 

2000 yılında Kenan Evren hakkında dava açılması için Adalet Bakanlığı’na suç duyurusunda bulunan, iddianame hazırlayan ve daha sonra görevden alınan eski savcı Sacit Kayasu, 4 Nisan’da yargılanacak olan Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya’nın yaptığı savunmanın hukuki geçerliliğinin olmadığını savundu. Evren hakkında çarpıcı bir iddia ortaya atan Kayasu, Kenan Evren’in Atatürk’ün millete yaptığı vasiyeti açıklaması gerektiğini söyledi. Kayasu, Atatürk’ün ölümünün 50. yılında açıklanmak üzere millete bir vasiyet bıraktığını, 1988 yılında vasiyetin açıklanması gerektiğini ancak bunun Evren tarafından engellendiğini kaydetti. Kayasu, “Bu vasiyeti Evren sakladı, yok etti. Ölümünden 50 sene sonra açıklanacak olan vasiyet, Ankara 3. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde saklanıyordu. Evren önce böyle bir şey yok dedi. Sonra fasa fiso dedi. Daha sonra da açıklanırsa çok tehlikelidir dedi. 24 yıl geçti üzerinden hâlâ açıklanmadı. Atatürk’e hiç mi değer vermiyorsunuz” diyerek talepte bulundu.

 

Not: Hiç kimse unutmasınki bu ülkenin evlatları Her zaman Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürkün mirasına her zaman her şartlar”da korumaya yemin etmişdir, hiç bir siyasi parti hiç bir askeri yetkili dahi olsa zerre kadar Atatürkün mirasına zarar veremez biz daha ölmedik….

 

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz