banner

Avustralya, kahraman Türk öğretmene ağlıyor

Ana Sayfa » Haberler » Avustralya, kahraman Türk öğretmene ağlıyor
Paylaş
Tarih : 23 Ocak 2012 - 10:32

Avustralya’da faaliyet gösteren Işık Koleji öğretmenlerinden Demet Latifoğlu, yüzmeye gittikleri Melbourne şehrinde oğlu ve arkadaşlarını kurtarmak isterken boğularak hayatını kaybetti.

Avustralya’da faaliyet gösteren Türk okullarından Işık Koleji’nin tecrübeli öğretmenlerinden Demet Latifoğlu, yüzmeye gittikleri Melbourne şehrinin Geelong bölgesindeki Anglesea sahilinde boğularak hayatını kaybetti. Olay bugün öğle vakti meydana gelirken, Türk öğretmenin vefatı sevenlerini yasa boğdu.

Olayın gerçekleştiği Urquharts Bluff plajında 6 kişi dalgaların arasında kaldı. Can kurtaranların yetişmesiyle 4’ü çocuk 5 kişi kurtarılırken, Demet öğretmeni dalgalardan kurtarmak mümkün olmadı.

ÇOCUĞUNU KURTARMAYA ÇALIŞIYORDU

Görgü şahitleri Demet öğretmenin çocuğunu kurtarmaya çalışırken dalgalara kapıldığını ifade ettiler.

Can kurtaranlar gelene kadar en az 15 dakika boyunca suyun içinde kalan Demet Latifoğlu ve diğer 5 kazazede helikopterle Geelong Hastanesine götürüldü. Demet öğretmen hastaneye varmadan kalbinin durması sonucu hayatını kaybetti. Yetkililer hastaneye kaldırılan diğer kazazedelerin durumlarının iyi olduğunu bildiriyorlar.

Demet öğretmenin vefat haberini alan Işık Koleji camiası yasa boğuldu. Işık Koleji İlkokul Müdürü Ali Görü, Cihan’a yaptığı açıklamada, “1998 senesinden bu yana okulumuzda hizmet veren kıymetli bir öğretmenimizdi.Işık ailesi çok değerli bir üyesini kaybetti. Bir gün sonra okulda toplantımız vardı. Çok çalışkan planlı ve programlıydı. Öğrencileri onu çok seviyorlardı. Okullar açılmadan çocuğunu denize götürmek istemiş. Hepimiz şoktayız. Gerçekten çok üzücü bir kaza. Allah rahmet eylesin.” dedi.

Bu arada Demet Latifoğlu’nun Avustralya’da defnedileceği öğrenildi.

Kaza haberi Avustralya medyasında da geniş yer buldu. Herald Sun gazetesi ve ABC televizyonu aynı gün Demet öğretmenin vefatı haberini yayınladı.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz