banner

Başbuğ’un avukatından ilk açıklama

Ana Sayfa » Haberler » Başbuğ’un avukatından ilk açıklama
Paylaş
Tarih : 06 Ocak 2012 - 12:34

İlker Başbuğ’un avukatı İlkay Sezer, adliye önünde gazetecilerin sorularını cevapladı.

İnternet andıcı soruşturma kapsamında tutuklanan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un avukatı İlkay Sezer mahkemenin ardından gazetecilere açıklama yaptı.

Müvekkili Başbuğ’un savcılıkta 50 civarında soruya yaklaşık 25 sayfa ifade verdiğini belirten Sezer, “İnternet siteleri ve basın açıklamalarıyla mı ben bu suçu işledim?’ diye düşünüyor. 700 bin kişilik orduyu komut etmiş, Türkiye Cumhuriyeti’nin 27. genel kurmay başkanı, bu suçlamanın çok ağır bir suçlama olduğunu, yıllarca beraber çalıştığı, kendisini atayan ve normal emeklilik süresine kadar görevde kalmasında bir sakınca görmeyen hükümetin, (yaklaşık 7 yıllık bir çalışma süresi var) çeşitli görevlerde, onların görmediği bir suçu ve eylemi 30 aralık 2011 günü mahkemenin cuma akşamı yapmış olduğu suç duyurusuyla, pazartesinden itibaren 4 gün içinde cumhuriyet savcısının tutuklamayı gerektirir bir soruşturmaya dönüştürmüş olmasını da şaşkınlıkla karşıladık.”dedi.

AVUKAT SEZER: “K. ARZ BELGESİ SORULDU”

Bir basın mensubunun, “İnternet andıcı belgesiyle ilgili ‘K.arz’ hususu soruldu mu, görmüş mü?” diye sorduğu Sezer, “Tabii, bunlar beklenen şeylerdi zaten. Bu konuda kısıtlama kararı var. Yani bununla ilgili çok net, çok açık sayfalarca süren açıklamalarda bulundu. Ama savcı bey böyle takdir etti” dedi. Avukat İlkay Sezer, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 26. genelkurmay başkanı, maalesef Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya yönelik suçlamayla ve terör örgütü kurmak ve yönetmek suçlamasıyla tutuklanmış bulunmaktadır” dedi.

AVUKAT SEZER: “İRTİCA İLE MÜCADELE PLANI DA SORULDU”

Bir gazetecinin, “İrtica ile mücadele eylem planı soruldu mu?” sorusunu da yanıtlayan Sezer, şunları söyledi:

“Şimdi onun sorulması normaldir. Yani dosyada zaten o var. Ama bunun müvekkille ilişkilendirilebilecek hiç bir tarafı yok. Dava dosyasında da bu yok. En son yapılan 29 Aralık 2011 tarihli duruşma tutanaklarını okursanız, müvekkilin bu belgelerde neresinde imzası var, neresinde onayı var, çok ciddi beyanlar var, beyanlarına itibar edilen ve tutuksuz yargılanan bir binbaşımız var..Kimse ben imzasını gördüm demedi ki. Hatta duruşma savcısı da, ‘ben kendisinin imzasını hiç bir yerde görmedim’ dedi. Bu haldeyken suçlama bu şekilde.”

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz