banner

Başınız sağol olsun sayın başbaka”nım

Ana Sayfa » Manşet » Başınız sağol olsun sayın başbaka”nım
Paylaş
Tarih : 09 Ekim 2011 - 9:05
Başınız sağolsun sayın”Başbaka”nım kolay değil bir insan”nın annesi kaybetmesi bu kim olursa olsun insana çok acı veriyor, Anne gibi yar varmı bu yalan dünya”da sayın Başbakanımıza (ALLAH)dan sabır diliyoruz , Merhum Annesine (ALLAH)dan Rahmet Mekanı Cennet olsun..
Cenaze töreniyle ilgili geniş çaplı açıklama, Başbakan Erdoğan annesini taşıyan cenaze aracına kardeşi Mustafa Erdoğan’la birlikte bindi. Konvoyun geçiş güzergâhı trafiğe kapatıldı. Boğaziçi Köprüsü’nü kullanarak Avrupa Yakası’na geçen konvoy saat 12.00’de Fatih Camisi’ne ulaştı. Emine Erdoğan’ı taşıyan makam otomobili cenaze aracının hemen arkasında yer aldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Mustafa Erdoğan annelerinin tabutunu cenaze arabasından kendileri indirdi. Başbakan Erdoğan ile birlikte oğlu Bilal Erdoğan, damadı Berat Albayrak, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık da tabutu omuzladı. Tenzile Erdoğan’ın tabutunun üzerine, Fetih Suresi’nin 2’nci ayeti, Allah, Muhammed ve Besmele yazılı Kâbe örtüsünün bir parçası örtüldü.
Unutmayın Yalan Dünya”da Anne Gibi Yar Bulunmaz Onların Yeri Her Zaman Ayrıdır (CcALLA) Cenneti Bile Annelerin Ayakları Altına Sermiş…  Tekrara Başınızı Sağolsun Sayın Başbakanım…

Cenaze namazı öncesinde aralarında Bilal Erdoğan, Berat ve Serhat Albayrak’ın da bulunduğu aile fertleri tabutun başında bekledi. Cenaze töreni için Fatih Camisi’nin avlusu 4 ayrı bölüme ayrıldı. İlk bölümde aile üyeleri ve protokol üyelerine, ikinci bölüm bakanlar ve milletvekillerine, üçüncü ve dördüncü bölüm ise bürokratlar ve vatandaşlara ayrıldı. Namaz başlamadan önce iki bölüm birleştirildi.

KÂBE’nin her yıl yenilenen saf ipekten örtüsü parçalara bölünüp İslam ülkelerine gönderiliyor. Kâbe örtüsünde Kuran’dan sureler yer alıyor. Tenzile Erdoğan’ın tabutuna örtülen parçada, Allah, Muhammed ve besmele ile Mekke’nin fethini müjdeleyen Fetih Suresi’nin ikinci ayeti yer alıyordu. Fetih Suresi’nin ikinci ayetinin meali şöyle: “Ki Allah, geçmiş ve gelecek günahlarını bağışlasın, sana olan nimetini tamamlasın ve seni doğru yola iletsin.”

Başbakan Erdoğan ve kardeşi Mustafa Erdoğan defnin gerçekleşeceği kabre inerek, Tenzile Erdoğan’ın cenazesini birlikte toprağa koydular. Tenzile Erdoğan’ın defin işleminin gerçekleşmesinin ardından, Başbakan Erdoğan ilk toprağı attı. Tenzile Erdoğan’ın mezarına daha sonra Başbakan Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan, ardından da Bilal Erdoğan, Berat Albayrak, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın da yer aldığı çok sayıda kişi tarafından toprak atıldı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan da defin sırasında mezarlıkta bulundu. Cenazenin mezarlığa gelmesinden yaklaşık yarım saat önce başlayan, tüm mezarlığa hoparlörlerle yayını verilen Kur’an-ı Kerim okunması, defin sırasında ve sonrasında da devam etti.
Cenazeye siyaset, iş ve spor dünyasının tanınmış isimleri de katıldı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kabinedeki tüm bakanlar, milletvekilleri, KKTC eski Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, eski bakan Kürşat Tüzmen, DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, eski Meclis Başkanı Köksal Toptan, YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, tiyatrocu Behzat Uygur, sanatçı Orhan Gencebay, Rıdvan Dilmen, kaleci Rüştü Rençber, eski basketbolcu İbrahim Kutluay,  Galatasaray eski başkanı Adnan Polat, Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, eski teknik direktörlerden Mustafa Denizli, Fenerbahçeli yönetici Ali Koç, İTO Başkanı Murat Yalçıntaş da bulunuyor. AK Partili Abdülkadir Aksu’nun mini elektrikli araçla cami girişine kadar geldiği gözlendi.
Tenzile Erdoğan’ın defnedileceği Karacaahmet Mezarlığı’nda sabah saatlerinde yoğun güvenlik önlemi alındı. Başbakan Erdoğan’ın dün Özel İstanbul Medipol Hastanesinde vefat eden annesi Tenzile Erdoğan’ın cenazesinin defnedileceği Karacaahmet Mezarlığı’nda hazırlıklar başladı.Polis ekipleri, sabah saatlerinde mezarlığın ana girişinde yoğun güvenlik önlemi aldı. Mezarlığa, cenazesi olan vatandaşların dışında kimsenin girmesine izin verilmedi. Mezarlık önünde bulunan Nuhkuyusu Caddesi üzerinde park eden araçlar da çekici yardımıyla kaldırıldı.
Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz