Cilt sağlığı için süper besininler

Sağlıklı bir cilt için yemeniz gereken besinler, uzmanların yapmış oldukları araştırmalar, sonucu cilt için en önemli besin kaynakarı

Ahududu: Ahududunun içeriğinde bulunan ellagic asit adlı antioksidan, serbest radikallerin olumsuz etkilerini bloke ediyor, ciltteki kızarıklık ve iltihaplaşma sorununu ortadan kaldırıyor.

cift-sağlığıDomates: Zengin bir antioksidan kaynağı olan domates cilt için oldukça faydalı bir besin. Güneşin zararlı ışınlarına karşı cildi koruyan domates, aynı zamanda cildi pürüzsüz bir hale de getiriyor.

Kivi: C vitamini deposu olan kivi, cildin sıkılaşmasına yardımcı oluyor. E vitamini bakımından da zengin olan bu meyve, serbest radikallere karşı cildi koruyor.

Karalahana: A, C Vitaminleri ve kalsiyum kaynağı olan karalahana, güneşin zararlı ışınlarına karşı cildi korur ve iltihap oluşumunu engeller.

Tatlı patates: Beta karoten zengini olan tatlı patates, cildin yaşlanmasına engel oluyor ve cilt kanserine savaş açıyor. Ülkemizde çok yaygın olmayan tatlı patates, son yıllarda tarım alanında yapılan çalışmalar ile yavaş yavaş yetiştirilmeye başlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.