banner

Fenerbahçe’den ”kritik” uyarı

Ana Sayfa » Spor » Fenerbahçe’den ”kritik” uyarı
Paylaş
Tarih : 21 Ocak 2012 - 16:39

Fenerbahçe Kulübü’nün, TFF’nin üzerinde çalıştığı ‘bir kereliğine ligden düşürülmeme’ yaptırımına tepkisi sürüyor. Başkan Vekili Özdemir, ilerleyen günlerde kritik kararlar alabilecekleri mesajı verdi.

Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Nihat Özdemir, TFF’nin gündeme getirdiği “şike ve teşvikle suçlanan kulüpleri bir kereliğine ligden düşürmeme” çalışmasına bugün de Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda tepki gösterdi.

İşte Özdemir’in konuşmasından satırbaşları:

KARAR VERME İHTİMALİ
”2012’nin Mayıs ayında normal Fenerbahçe Genel Kurulu yapılacaktır. Ama yaşadığımız bu süreçte belki ihtiyacımız olacağını düşünerek sizin ve kamuoyunun dikkatine sunmak istiyorum; Olağan Genel Kurul’dan önce yaşanan bu olumsuzluklar için Fenerbahçe kongre üyelerinin karar verme ihtimali olacağından dolayı, Mayıs’tan önce bir genel kurul olabilir. Bunu hepimiz düşünmemiz gerekir” dedi.

“LİNÇ KAMPANYASI”
Yaklaşık 7 aydır devam eden bu süreçte; ilgili ilgisiz, bilen bilmeyen herkes Fenerbahçe’yi konuşmuş, medyanın muhtelif isimleri ağızlarından köpükler saçarak, kulübümüze karşı sistematik bir linç kampanyası yürütmüştür. Sabahtan akşama kadar devam eden yayınlarda hukukun temel prensipleri ayaklar altına alınmış, herkesten çok tarafsız olması beklenen devlet kanalı TRT bile defalarca Fenerbahçemizi küçük düşürücü yayınlar yapmıştır. Malum televizyon programlarında, gazete sayfalarında planlı, programlı ve maksatlı bır şekilde kulübümüz kamuoyu vicdanında suçlu ilan edilmeye çalışılmıştır.

“FENERBAHÇE UNUTMAYACAK”
“Buradan açık yüreklilikle tüm kamuoyuna sesleniyorum. Fenerbahçe camiası bu yapılanları unutmaz ve unutmayacaktır. Tarafsız olması gereken bazı siyasetçiler; bakanlar ve milletvekilleri bu linç kampanyasına bilinçli veya bilinçsiz dahil olmuştur.”

“TUTARSIZ BİR SÜREÇ”
Bu süreç boyunca tutarsız açıklamalarla, günden güne değişen tavırlarla karşılaştık. TFF Yönetim Kurulu bir hafta önce yaptığı resmi basın açıklamasının tam aksine hareket edip kulübümüz Şampiyonlar Ligi’nden men etti, futbolcularımızın kariyerleriyle oynandı, milyonlarca euro kaybımız oldu, yıldız futbolcularımızı bedelleri altında rakamlara elden çıkarmak durumunda kaldık, borsada işlem gören hisselerimiz ciddi değer kayıpları yaşadı. Bu listeyi bu şekilde uzatmak mümkün ve fakat sıralamakla son bulmayacak.

AZİZ YILDIRIM
Sayın Başkanımız ve tüm arkadaşlarımızın en kısa sürede serbest bırakılacağına ve yargılamaların tutuksuz olarak devam edeceğine inanıyoruz. İnanmakla kalmıyor; milyonlarca Fenerbahçeli adına bunu talep ediyoruz. Zira 6222 sayılı kanunla yapılan değişiklik çerçevesinde ceza miktarları ciddi oranda düştüğünden artık tutukluluğun devamındaki hukuki yarardan da söz edilemez. Kaldı ki suçlamaları kabul etmiyor ve reddediyoruz. Buradan bir kez daha herkesi, aksi ispat edilene kadar herkesin masum olduğunu belirten ‘masumiyet karinesi’ne saygıya davet ediyoruz.

45 MİLYONLUK DAVA SÜRÜYOR
“Yürümekte olan ceza davasının yanısıra, kulübümüzden bir savunma veya tek bir görüş dahi alınmadan, UEFA ve TFF ortak girişimi ile verilen Şampiyonlar Ligi’nden men kararına karşı ise uluslararası spor tahkim mahkemesi olan CAS’da şimdilik 45 milyon Euro talepli bir dava açtık. TFF ve UEFA’yı bu hukuka aykırı davranışlarından ötürü dava ettik. Davamız hukuki mecrasında ilerlemektedir.”

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Mersin’deki vahşette tüyler ürperten detay
Mersin’deki vahşette tüyler ürperten detay

Kayıp ihbarıyla ortaya çıkan cinayetin ardından kardeşinin öldürülmesi olayına ilişkin açıklamalarda bulunan ağabey Cem Aslan, kardeşi

Helikopter kazasıyla ilgili başsağlığı mesajı
Helikopter kazasıyla ilgili başsağlığı mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İstanbul Sancaktepe’de askeri helikopterin düşmesi sonucu 4 askerimizin şehit olmasıyla ilgili başsağlığı mesajı

Araç sahiplerini ilgilendiriyor motorin ve benzinde indirim
Araç sahiplerini ilgilendiriyor motorin ve benzinde indirim

Gece yarısından itibaren  motorinin litre fiyatında ortalama 23 kuruş, benzinin litre fiyatında ise 15 kuruş indirim yapılacak. Enerji Petrol

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz