banner

G.Saray’la ilgili çok farklı şeyler olabilir

Ana Sayfa » Haberler » G.Saray’la ilgili çok farklı şeyler olabilir
Paylaş
Tarih : 13 Ocak 2012 - 10:13

AK Parti Milletvekili Hakan Şükür, Galatasaray’ın şike soruşturması sürecinin içinde olmadığını belirterek, “Ancak mahkemenin başlayacağı süreçte çok farklı şeyler de duyabiliriz” dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, şike soruşturması kapsamında Türk futbolunun düştüğü durum ve kaosun kendisini de çok üzdüğünü söyledi.

Hakan Şükür şunları söyledi:

”Yani şahıslar üzerinden giden bir süreç oldu. Hukuki süreci beklemek zorundayız. Yargının ve federasyon etik kurulunun, federasyon temsilcilerimiz, başta başkanımız olmak üzere yargı bir iddianame hazırladı. Bu süreçle ilgili mahkeme 14 Şubat’ta başlayacak. Şahısların ifadeleri alınacak. İçeride benim de çok değer verdiğim arkadaşlarım var. Ülke futboluna çok önemli hizmetler etmiş bir kulüp başkanı var. Netice itibariyle ne var, ne yok bilmiyoruz. Bir hukukçu olsam çok farklı bir değerlendirme yapabilirim. Sporcuyum ben ve şu anda da yorum yapıyorum. Sonucu çok sakin bir şekilde bekliyorum.”

‘YARGI KARARINA KATLANMALIYIZ’
Yapılan yorumlar ve konu hakkındaki açıklamaların herkesin tuttuğu takıma göre değiştiğini, aslında bunun tuttukları takıma göre iyi niyet temennisi olduğunu da vurgulayarak, ”Herkes kendi tuttuğu takıma göre mutlaka ki bazı şeyler düşünüyor. O yönde de bir karar çıkmasını bekliyor. Bizler hukukun üstünlüğüne yemin etmiş insanlar olarak, yani milletvekili olarak her takıma eşit mesafede durarak, bu milletin bir temsilcisiyiz. Onlar bize oy verdiler takım mefhumu gözetmeden. Yargıya olan saygımızı ve ondan gelecek sonuca da katlanacağımızı söylemek zorundayız” diye konuştu.

‘G.SARAY’LA İLGİLİ ÇOK FARKLI ŞEYLER DUYABİLİRİZ’
Devam eden soruşturma kapsamında Galatasaray’ın soruşturmaya dahil edilmemesinin diğer takımları suçlu duruma düşürmeyeceğini de ifade eden Hakan Şükür, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Aksi ispat edilene kadar herkes suçsuzdur. Şu anda bu süreç yaşanıyor. Galatasaray’la da ilgili farklı şeyler söylendi, dedikodu babında. Fakat hukukta evrak konuşur. Bu durum bu tip teknik takip sonucunda ortaya çıkan bir şeydi. Galatasaray bunun içinde değildi.

Futbolda bu soruşturma sürecinde, mahkemenin başlayacağı süreçte çok farklı şeyler duyabiliriz. Ben inanıyorum ki takım sevdalıları, yani kendi takımlarını sevenler bu sevdalarının karşılığını inşallah alırlar.”

‘30 SENE DE OLSA…’
Hakan Şükür, umudunun davanın sonucunda herkesin aklanması olduğunu bildirerek, sözlerini şöyle tamamladı:

”İnşallah umuyorum, öyle de umut ediyorum ki bunun sonucunda aklanarak çıkarlar. Benim için burada verilecek cezanın hiç bir anlamı yok. Yani bu 30 sene de olsa. Ancak bu kadar şeyden sonra çok zor ama ben öyle düşünmeye kendimi zorluyorum. Umuyorum öyle olur.”

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz