banner

Galatasaray Kulübü’ne bir ‘kazık’ daha

Ana Sayfa » Spor » Galatasaray Kulübü’ne bir ‘kazık’ daha
Paylaş
Tarih : 19 Ocak 2012 - 1:43

Ribery’yi Marsilya’ya kaçırıp G.Saray’ı milyonlarca Euro zarara uğratan Heiderscheid şimdi kulüpte danışmanlık yapıyor.

Seçim öncesi Öztürk’ün danışmanlık önerdiği, Tulun’un da 2 transfer için yetki belgesi verdiği menajerle ilgili projenin rafa kalkması sarı-kırmızılılara pahalıya patladı.

Karşı atağa geçen Heiderscheid kulüp aleyhine 2.5’ardan toplam 5 milyon Euro’luk 2 dava açtı. Yönetim ise 250 bin Euro peşin verip, 10 bin Euro maaş bağlayıp sorunu çözdü.

Frank Ribery’yi 2005 yılında G.Saray’dan kaçıran adam olarak nam salan Lüksemburg’lu menajer Bruno Heiderscheid yine sarı-kırmızılıların başına bela oldu. Nedeni ise ne Ribery ne de başka bir futbolcu, sarı-kırmızılı yönetimde başkan yardımcılığı görevinde bulunan Adnan Öztürk ile sportif koordinatör Bülent Tulun’un Heiderscheid’e verdiği sözler.

-G.Saray 2005 sezonunun devre arasında Metz’den kiraladığı Ribery’yi daha sonra kulübüne 1.9 milyon Euro ödeyerek satın alırken, Bruno Heiderscheid, Fransız yıldızı kaçırarak kulübün milyonlarca Euro zarara uğramasına neden olmuştu.

Bütün bu yaşananlara karşın Bruno Heiderscheid ile G.Saray’ın yolu mayıs ayında yapılan seçimli genel kuruldan önce yeniden kesişti. Aysal yönetiminde başkan yardımcılığı görevini üstlenen Adnan Öztürk, Heiderscheid’e mailler göndererek kendisini kulübe danışman yapmak ve G.Saray’ın yurt dışındaki temsilcisi olmasını istediklerini Lüksemburg’lu menajere iletti. Bülent Tulun da 2 oyuncunun transfer edilmesi için Heiderscheid’e yetki belgesi verdi.

Ancak Aysal ve ekibi seçimi kazandıktan sonra Bruno Heiderscheid ile ilgili planlar rafa kalktı. Seçimden sonra Heiderscheid ne danışman yapıldı ne de yetki belgesi verilen oyuncular alındı. Ribery’de kulübü büyük zarara uğratan Lüksemburg’lu menajer ise verilen sözlerin yerine getirilmemesi üzerine karşı atağa geçti.

SEN MİSİN VAZGEÇEN!

Adnan Öztürk’ün kendisine gönderdiği mailler ve Bülent Tulun’un yetki belgelerini delil olarak gösterip G.Saray aleyhine 2.5 milyon Euro’luk 2 tazminat davası açtı. Sarı-kırmızılılar yetki belgeleri ile Heiderscheid’e ilgili 250 bin Euro ödeyerek bu davayı kapattı. Öztürk’ün attığı mailler ile ilgili davaya karşılık ise Heiderscheid 10 bin Euro maaşla kulübe danışman yapıldı. Buna karşın Lüksemburg’lu menajerden tazminat davalarını geri çektiğine dair belge alındı. Şimdi ise Heiderscheid, kulübe Avrupa’da sponsor arıyor.

Marsilya ihya oldu 25 Milyon€

G.Saray, Ribery için CAS’taki 10 milyon Euro’luk tazminat davasını da kaybederken, Marsilya bedava aldığı yıldızı 25 milyon Euro’ya B.Münih’e satıp büyük kâr alde etmişti.

Ribery’nin G.Saray’dan bedava kaçmasının başaktörü olan Bruno Heiderscheid yaşananlarla ilgili o dönemde “En doğal hakkını kullandı” açıkmasını yapmıştı. Sarı-kırmızılıların büyük kayıp yaşamasına neden olay ise şu şekilde gelişmişti:

 ŞUBAT ayındaki peşinatın ardından bir daha kendisine para ödenmediğini iddia eden Ribery sözleşmesinde yer alan “Eğer 90 gün boyunca maaşını alamazsa, sözleşmesini tek taraflı olarak feshedebiliyor” maddesini kullanarak sarı-kırmızılılarla yollarını ayırırken, daha önce 7 milyon Euro’luk teklifi G.Saray tarafından kabul edilmeyen Marsilya oyuncuyu bedava kadrosuna katmıştı. G.Saray, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nde (CAS) 10 milyon Euro’luk tazminat davası açsa da buradan çıkan karar da kulübün aleyhine olmuştu. Ribery’nin 2 sezon sonra da 25 milyon Euro bonservisle Alman devi Bayern Münih’e transfer olması ise G.Saray’ın bu oyuncudan kaybının ne kadar büyük olduğunun göstergesi oldu.

Ribery’den de 3 milyon Euro tazminat aldı

G.SARAY’I büyük zarara uğratan Bruno Heiderscheid eski oyuncusu Franck Ribery’nin de kâbusu oldu. Heiderscheid Fransız oyuncu aleyhine açtığı tazminat davasını kazanırken, mahkeme Ribery’nin eski menajerine 3 milyon Euro ödemesine hükmetti. Kararda Ribery’nin Marsilya’da oynadığı dönemde, Lüksemburg vatandaşı Heiderscheid’e hakkı olan komisyonu vermediği ve böylece taahhüdünü yerine getirmediği belirtildi. Mahkeme kararına göre Ribery, Heiderscheid’e 2 milyon 665 bin 840 Euro tazminat ödeyecek. Bu miktar, faiziyle birlikte 3 milyon Euro’yu bulacak.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Mersin’deki vahşette tüyler ürperten detay
Mersin’deki vahşette tüyler ürperten detay

Kayıp ihbarıyla ortaya çıkan cinayetin ardından kardeşinin öldürülmesi olayına ilişkin açıklamalarda bulunan ağabey Cem Aslan, kardeşi

Helikopter kazasıyla ilgili başsağlığı mesajı
Helikopter kazasıyla ilgili başsağlığı mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İstanbul Sancaktepe’de askeri helikopterin düşmesi sonucu 4 askerimizin şehit olmasıyla ilgili başsağlığı mesajı

Araç sahiplerini ilgilendiriyor motorin ve benzinde indirim
Araç sahiplerini ilgilendiriyor motorin ve benzinde indirim

Gece yarısından itibaren  motorinin litre fiyatında ortalama 23 kuruş, benzinin litre fiyatında ise 15 kuruş indirim yapılacak. Enerji Petrol

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz