banner

Generaller kışla yolcusu

Ana Sayfa » Manşet » Generaller kışla yolcusu
Paylaş
Tarih : 18 Temmuz 2011 - 10:54
  Türk Silahlı Kuvvetleri’nin daha etkin hale getirilmesiiçin2011 Yüksek Askeri Şurası’ndaönemliadımlar atılacak. Bu kapsamda Ankara’da bulunan 170  Generalin, etkin görevlere kaydırılması masaya yatırılacak. Özellikle terörle mücadelede Türk Silahlı Kuvvetleri’nin daha etkin ve atak bir yapıya büründürülebilmesi için bu yılki Yüksek Askeri Şura’da önemli kararlar alınması bekleniyor. TSK’nın personel yapısı detaylı olarak incelenirken, Ankara’da görev yapan 170 generalenönemli kalemi oluşturuyor.

Dünya  ordularıyla kıyaslanınca bünyesinde oldukça yüksek sayıda  General barındıran Türk Silahlı Kuvvetleri’nde bu sayının düşürülmesi ve Ankara’da etkin olmayan görevlerde bulunan 170 generalin kışla görevlerine dağıtılmasıiçinformüller üzerinde çalışılıyor. Çalışmadamoderndünya ordularının kuvvet yapısı masaya yatırılırken başka hiçbir Orduda merkezde bu kadar yüksek sayıda generalin görev yapmadığı belirlendi.
 
TSK’da normalde general sayısının 301 olması gerekirken bu sayının aşılmış olmasına da çözüm üretilecek.
 
Uzatmalarla ilave sayı 47enfazlaadetartması gerekirken, bu sayının da aşılması sıkıntı oluşturuyor. Şu an TSK’da 363 general görev yapıyor. Bir diğer sıkıntı da TSK’da savaşçı subay kadrosunun geniş tutulması yerine yükselme esaslı yapıda oluşuyor. Bu nedenle TSK’da Albay sayısı 8 bin 175’i bulmuş durumda. Albay sayısının yüksekliği hem  Generallikiçinbaskı oluşturması hem de etkinliği azaltan bir unsura dönüşmesi nedeniyle Hükümetin gündemindeki bir diğer konu..
Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz