banner

Gürsel Tekin’i de Seyfi Oktay Kurtarmış!

Ana Sayfa » Manşet » Gürsel Tekin’i de Seyfi Oktay Kurtarmış!
Paylaş
Tarih : 06 Ocak 2012 - 12:07

Resmî evrakta sahtecilik yaptığı için 2.5 yıl hapis cezasına çarptırılan Tekin’in Yargıtay’da ‘esrarengiz’ şekilde kaybolan dosyasının altından da Seyfi Oktay ve ekibi çıktı.

Ergenekon’un yargı ayağı olarak mahkeme önüne çıkacak olan eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay ve ekibinin CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in Yargıtay’daki dosyasının onanmaması için devreye girdikleri ortaya çıktı. Gürsel Tekin Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısıyken yıkılması gereken sinemaya ruhsat vermekle suçlanmış ve “resmi evrakta sahtecilik“ yapmak suçundan 2.5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Temyiz için Yargıtay’da bekleyen dava kararının genel seçimlere yetişmesi durumunda Tekin’in milletvekili olma hayali suya düşüyordu. Tekin’i Yargıtay’daki davası evrakların kaybolması gerekçe gösterilerek ertelenmişti. Yargıtay’da yaşanan bu hadise “evraklar çalındı mı” sorusunu akla getirmişti. Seyfi Oktay ve ekibinin Tekin’in Yargıtay’da bekleyen dosyasının onanmasını engelleyebilmek için yaptıkları görüşmeler polis dinlemesine takıldı. Sanık Avukat Ali Hadi Emre ile M.M arasında geçen görüşmede A.H.Emre’nin “Bu İl Başkanı var ya G.T. Şimdi onunla ilgili bi cezası var onun Yargıtay’da”, “O adamı bi yere getirirlerse ileride o dosya onanırsa güç durumda kalırlar yani bunu bi hatırlat” diye uyardığı belirlendi.

BUNLAR ADAMI KATİL EDER!

Eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay’ın da aralarında bulunduğu sanıklar hakkındaki iddianameden ilginç başka detaylar da sızmaya başladı. Dosyadaki ayrıntılar Oktay ve ekibinin hakimleri nasıl baskı altına aldığını gösteriyor. Dönemin İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Erkan Canatlı kendisine yapılan baskıları sanık avukat Ali Kemal Erdem’e telefonda anlatıyor. 14 Mayıs 2010 tarihli görüşmede hakim Erkan Canatlı, bir uyuşturucu baronunun serbest bırakılması için sanık Kudbettin Kaya’nın kendisine yaptığı baskıları şöyle anlatıyor: “Yok efendim işte bunu tahliye edeceksin etmezsen seni Müfettişe şikayet ederim iftira ederim Zafer beye söylemiş, o da geldi bana söyledi moralim bozuluyor ya. Ya bu kafayı mı yemiş ne yap yani böyle tehditle bir şey mi istiyor. Yani adamı katil edecek bu adam ya. Kadir beye de anlatacağım gerekirse Seyfi (Oktay) beye de anlatacağım yani ne bileyim bilmem ne uyuşturucu baronunu ben tahliye etmem için beni böyle tehdit etmesi mi lazım yani çok ayıp değil mi yani.”

Türkiye

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz