banner

Hastanede Saldırıya ‘Beyaz Kodlu’ Önlem

Ana Sayfa » Cinsellik » Hastanede Saldırıya ‘Beyaz Kodlu’ Önlem
Paylaş
Tarih : 06 Ocak 2012 - 12:05

Denizli Devlet Hastanesi’ne, acil servis ile diğer birimlerde görev yapan doktor ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti önlemek için alarm sistemi kuruldu.

Denizli Devlet Hastanesi’ne, acil servis ile diğer birimlerde görev yapan doktor ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti önlemek için alarm sistemi kuruldu. ‘Beyaz Kod’ adı verilen uygulamada, bir hasta yakını saldırıda bulunduğu takdirde, doktor ya da sağlık çalışanı telefonla 7778 numarasını arayıp hazırda bekleyen özel güvenlik görevlilerinden yardım isteyebilecek.

Türkiye’de son yıllarda artış gösteren doktor ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti önlemek için Denizli Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde ‘Beyaz Kod’ alarm sistemi kuruldu. Bu sisteme göre saldırıya maruz kalan doktor ya da sağlık çalışanı odasındaki telefondan 7778’i tuşluyor. Ellerinde iletişim cihazı bulunan başhekim yardımcısı, başhemşire ve özel güvenlik görevlileri, saldırının olduğu odaya gelerek olaya müdahale ediyor. Denizli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ramazan Canural, sağlık çalışanlarına yönelik saldırıların engellenmesi için böyle bir uygulama başlattıklarını belirtip, “Hastalarımız ve yakınlarının psikolojisi bozuk olduğu için bazen saldırılar yaşanıyor. Sağlık Bakanlığımızın talimatıyla hastanelerimizde önlemler alınıyor. ‘Beyaz Kod’ diye bir uygulama var. Bu uygulamaya göre hastanenin acil servisinde veya herhangi bir biriminde saldırıya uğrayan kişi, 7778 numaralı telefonu arıyor. Özel güvenlik görevlileri ve sorumlu kişilerdeki iletişim cihazında saldırının meydana geldiği yer yazıyor. Görevliler kısa süre içinde olay yerine geliyor ve müdahale ediyor” dedi.

Dr. Ramazan Canural bir de tatbikat yaptı. Canural’ın telefondan 7778’i tuşlamasının hemen ardından özel güvenlik, başhekim yardımcısı ve başhemşire koşarak odaya geldi.

HASTANEDE SALDIRIYA 'BEYAZ KODLU' ÖNLEM

HASTANEDE SALDIRIYA 'BEYAZ KODLU' ÖNLEM

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Mersin’deki vahşette tüyler ürperten detay
Mersin’deki vahşette tüyler ürperten detay

Kayıp ihbarıyla ortaya çıkan cinayetin ardından kardeşinin öldürülmesi olayına ilişkin açıklamalarda bulunan ağabey Cem Aslan, kardeşi

Ardışık Arama Sistemi’ kullanan 300 kişi tespit edildi
Ardışık Arama Sistemi’ kullanan 300 kişi tespit edildi

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)

Helikopter kazasıyla ilgili başsağlığı mesajı
Helikopter kazasıyla ilgili başsağlığı mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İstanbul Sancaktepe’de askeri helikopterin düşmesi sonucu 4 askerimizin şehit olmasıyla ilgili başsağlığı mesajı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz