İnsanın hayatı 30 binlira 24 taksit ile

 

 


Bursa‘da, üniversite öğrencileri 20 yaşındaki Cansu Günay ve 18 yaşındaki Kübra Buse Bingül’ün yaşamlarını yitirdiği kaza ile ilgili yargılanan sürücü 21 yaşındaki Muhammet Hamza Üstünbaş’a 4 yıl 2 ay hapis cezası verdi. Mahkeme, bunu 30 bin 400 TL para cezasına çevirirken paranın 24 taksitte alınmasını kararlaştırdı.

Mudanya İlçesi’nde geçen Şubat ayında, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği 1’inci sınıf öğrencisi Cansu Günay ile Tekirdağ’da Namık Kemal Üniversitesi’nde okuyan erkek arkadaşı Muhammet Hamza Üstünbaş, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde okuyan kız arkadaşları Kübra Buse Bingül’ü ziyaret için Bursa’ya geldi.

 

 

adalet-bumuMudanya’ya gezmeye gitmek isteyen 3 genç, otomobili kiraladı. Üstünbaş direksiyona geçerken Cansu Günay yanına, Kübra Buse Bingül ise arka koltuğa oturdu. Üstünbaş’ın kullandığı otomobil, Güzelyalı Kavşağı’nda kontrolden çıkarak takla attı. Kazada Kübra Buse Bingül olay yerinde, ağır yaralanan Cansu Günay da sevk edildiği Muradiye Devlet Hastanesi’nde öldü. Hafif yaralanan Muhammet Hamza Üstünbaş ayakta tedavi edildikten sonra çıkartıldığı nöbetci mahkemece tutuklandı. İstanbul’da birçok ünlü sanatçıya albüm yapan Aşanlar Müziğin sahibi Mehmet Günay’ın kızı olan Cansu Günay ile Kübra Buse Bingül ise toprağa verildi.

 

 

 

“ÜNİVERSİTEYİ BİTİRİNCE EVLENECEKTİK”

 

Hakkında Bursa 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘Taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet vermek’ suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan tutuklu sanık Muhammet Hamza Üstünbaş çıktığı ilk duruşmada, Cansu Günay ile 4 yıldır sevgili olduklarını ve olay günü kıskançlık nedeniyle kendisiyle tartıştıklarını sinirlenen Cansu’nun direksiyonu kendisine doğru çektiğini ve kazanın bu yüzden meydana geldiğini söyleyen Üstanbaş tahliye edildi. Mahkeme, hapis cezasını 30 bin 400 TL para cezasına çevirirken paranın 24 taksitte alınmasını kararlaştırdı.

 

 

Hamza Üstanbaş’ın karar aşamasına gelen yargılanması bugün tamamlandı. Sadece sanık avukatının hazır bulunduğu duruşmada, mahkeme kararını verdi. Mahkeme heyeti üyelerden birinin sürcünün beraatini istemesine rağmen Hamsa Üstünbaş’a oy çokluğu ile önce 5 yıl hapis cezası verdi. Sanığın duruşmalardaki iyi hali nedeniyle bu cezayı 4 yıl 2 aya indiren mahkeme daha sonra hapis cezasını para cezasına çevirerek Üstünbaş’ın 30 bin 400 lira ödemesini bu paranın ise 24 taksitte tahsis edilmesini hükmetti. Mahkeme sanğın ehliyetine bir yıl süreyle el konulmasının da kararlaştırdı. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.