banner

İSKİ’den bakım bedeli haberine yalanlama

Ana Sayfa » Haberler » İSKİ’den bakım bedeli haberine yalanlama
Paylaş
Tarih : 06 Ocak 2012 - 12:34

Bazı basın kuruluşlarında çıkan az su tüketenden çok, çok su tüketenden az bakım bedeli alınıyor iddiasına İstanbul Su Ve Kanalizasyon Kurumu İdaresi’nden (İSKİ) yalanlama geldi.

İSKİ’nin web sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “İdaremizde iddia edildiği gibi az su tüketenden çok, çok su tüketenden az bakım bedeli alındığı ifadeleri hayal ürünü, gerçeklikten tamamen uzak ifadelerdir. Tüm Kamu Kurumları’nda işlemler kanun ve yönetmelikler çerçevesinde yürütülmektedir. İdaremizin ‘Tarifeler Yönetmeliği’ de web sitemizde (www.iski.gov.tr) yayınlanmaktadır. Dileyen herkes buradan kurumumuzdaki tüm tarife işlemlerini ve uygulama şekillerini net bir şekilde görebilmektedir.”

Kurumun abonelerden 1 aylık bakım bedeli olarak sadece 1 metreküplük ücret alındığı ve bu ücretinde 2012 yılı itibariyle 3,16 TL olduğu belirtiliyor. Ayrıca 15.12.2011 tarihinde yürürlüğe giren Yeni tarifeler yönetmeliği’ ne göre de su kullanımı olmayan abonelerden ve kartlı sayaç kullanan abonelerden bakım bedeli alınmadığı söyleniyor.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz