İSKİ’den bakım bedeli haberine yalanlama

Bazı basın kuruluşlarında çıkan az su tüketenden çok, çok su tüketenden az bakım bedeli alınıyor iddiasına İstanbul Su Ve Kanalizasyon Kurumu İdaresi’nden (İSKİ) yalanlama geldi.

İSKİ’nin web sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “İdaremizde iddia edildiği gibi az su tüketenden çok, çok su tüketenden az bakım bedeli alındığı ifadeleri hayal ürünü, gerçeklikten tamamen uzak ifadelerdir. Tüm Kamu Kurumları’nda işlemler kanun ve yönetmelikler çerçevesinde yürütülmektedir. İdaremizin ‘Tarifeler Yönetmeliği’ de web sitemizde (www.iski.gov.tr) yayınlanmaktadır. Dileyen herkes buradan kurumumuzdaki tüm tarife işlemlerini ve uygulama şekillerini net bir şekilde görebilmektedir.”

Kurumun abonelerden 1 aylık bakım bedeli olarak sadece 1 metreküplük ücret alındığı ve bu ücretinde 2012 yılı itibariyle 3,16 TL olduğu belirtiliyor. Ayrıca 15.12.2011 tarihinde yürürlüğe giren Yeni tarifeler yönetmeliği’ ne göre de su kullanımı olmayan abonelerden ve kartlı sayaç kullanan abonelerden bakım bedeli alınmadığı söyleniyor.

Yayım tarihi
Haberler olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.