banner

İsrail’in İran’a saldırı planı

Ana Sayfa » Manşet » İsrail’in İran’a saldırı planı
Paylaş
Tarih : 16 Ağustos 2012 - 14:43

ilverstein, İsrail’in İran’a düzenleyeceği operasyonun “koordine bir saldırıyla başlayacağını ve İran rejimini tamamen felç edecek bir siber saldırıyı da kapsayacağını” öne sürdü.

Tikkun Olam isimli blog’unda yazdıklarıyla geçmişte de tartışma yaratan Silverstein, elindeki belgenin İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Savunma Bakanı Ehud Barak’ın İsrailli bakanlara verdiği brifingin tutanakları olduğunu iddia etti.

Silverstein’a göre, İsrail’in İran’a hazırlık planı kapsamında önce bir dizi füze saldırısı, ardından hava saldırıları, kapsamlı bir siber saldırı ve hatta üst düzey İranlı ordu ve istihbarat yetkililerine suikastlar düzenlenmesi yer alıyor

 

 

İRAN’IN BAĞLARI KESİLECEK

Özellikle sanal saldırıya dikkat çeken Silverstein’a göre internet, telefon, radyo ve televizyon bağlantıları, iletişim uyduları ve Hurremabad ve İsfahan gibi yer altı füze üsleri dahil önemli tesislere giden fiberoptik kablolar devre dışı kalacak.

Bu belgeyi üst düzey bir ordu yetkilisinden aldığını öne süren Silverstein, blog’unda, kaynağının kendisine normalde bu tür bir belgeyi sızdırmayacağını söylediğini, Ancak bunlar normal zamanlar değil. Korkarım Bibi ve Barak çok ciddiler” dediğini belirtti.

Silverstein, bu belgeyi kendisine sızdıran kişinin amacının operasyonu engellemek olduğunu da belirterek, “Ne o ne de ordu ve istihbarat yetkilileri böyle bir savaş istiyor” dedi.

 

 

 

 

BAKAN UYARDI: 500 İSRAİLLİ ÖLÜR

İsrail’in sivil savunmadan sorumlu bakanı Matan Vilnai ise Maariv gazetesine yaptığı açıklamalarda, İran’a düzenlenecek bir saldırının birden fazla cephede bir ay devam edecek bir saldırıya neden olacağını ve yüzlerce İsraillinin ölümüyle sonuçlanacağını söyledi.

İsrail kabinesinden hiç kimse daha önce savaşın olası sonuçlarıyla ilgili bu kadar net ifadeler kullanmamıştı. Bakanlık görevini kısa bir süre içinde İsrail’in Çin Büyükelçisi olmak için terk etmeye hazırlanan Vilnai, “İç cephede hiç olmadığımız kadar hazırız” derken ağır kayıplara karşı da hazırlıklı olunması gerektiğini söyledi.

Vilnai, hükümetin İsrail topraklarına atılacak yüzlerce rokete ve füzeye hazırlandığını belirterek, “500 civarında can kaybı bekleniyor. Daha fazla da olabilir, daha az da olabilir. En iyi uzmanlarımızın ortaya koyduğu senaryo bu” dedi

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz