banner

İstanbul’da kar yağışı şiddetli rüzgarla başladı

Ana Sayfa » Haberler » İstanbul’da kar yağışı şiddetli rüzgarla başladı
Paylaş
Tarih : 27 Ocak 2012 - 13:32

İstanbul’da beklenen kar yağışı akşam saatlerinde başladı ve sabah uyananları beyaz örtü karşıladı. Özellikle kentin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışının bugün şiddetini artırması bekleniyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin AKOM ekipleri de kar alarmındaydı.

Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına giren İstanbul’da kar yağışı şiddetli rüzgarla birlikte başladı. İstanbul meteoroloji bölge müdürlüğünden alınan bilgiye göre, kar yağışı Avrupa yakasında Silivri, Çatalca, Büyükçekmece, Beylikdüzü, Küçükçekmece, Başakşehir, Esenler, Güngören, Sarıyer ve Bakırköy ilçelerinde etkili oluyor.

Anadolu yakasında ise Ümraniye, Kadıköy ve Ataşehir’de şiddetli rüzgarla birlikte hafif kar yağışı görülüyor.

Şiddetini giderek arttıran rüzgar da Göztepe’de 35, Florya ve Şile’de 40, Sarıyer ve Kilyos’ta 45, Ümraniye’de 50, Kumkapı’da 60 kilometre hızla Yıldız ve Karayelden esiyor.

Kar yağışı İstanbul’da etkisini sürdürüyor. Meteorolojinin uyarısıyla birlikte, İstanbul Büyükşehir Belediyesi AKOM ekipleri kar alarmına geçti. İstanbul 9 bölgeye ayrıldı. Karla mücadele için 870 araç ve 2 bin 406 personel bu bölgelerde görev yapıyor. Ana arterlerin dışında, meydanlar, üst ve alt geçitler, vapur iskeleleri, otobüs durakları, hastane giriş çıkışları, üniversite ve okulların giriş çıkışları için de karla mücadele ekipleri oluşturuldu. Kar ve buzlanmayla mücadele için 127 bin ton tuz ve 1.800 ton solüsyon depolandı. Ana arterlerdeki 28 noktaya buzlanma erken uyarı sistemleri yerleştirildi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz