banner

İşte PKK’nın iğrenç yüzü

Ana Sayfa » Haberler » İşte PKK’nın iğrenç yüzü
Paylaş
Tarih : 23 Ocak 2012 - 10:33

Terör örgütü PKK’nın örgüt içindeki kadınları, erkekleri dağda tutmak ve motive etmek için kullandıkları ortaya çıktı.

Sosyolog bir araştırmacının kadın teröristler üzerinde yaptığı araştırma kadın teröristlerin örgütten rahatsızlığını gösteriyor. Bazı teröristler, PKK’nın kadınlara köle muamelesi yaptığını söylüyorlar.

LEYLA: ASLINDA PKK’YA KATILMAKLA BİR KÖLELİKTEN DİĞER KÖLELİĞE GEÇMİŞTİM AMA FARKINDA DEĞİLDİM.

Bu sözler terör örgütü PKK içindeki Leyla isimli bir kadın teröriste ait. Genç yaşta örgüte katılan kadınlar PKK’nın gerçek yüzünü dağa çıktıktan sonra gördüklerini söylüyor.

Sosyolog Doktor Necati Alkan’ın “PKK’da kadınlar” başlığı altında yaptığı araştırma, terör örgütünün kadınları nasıl kullandığını ortaya koyuyor. 151 kadın terörist üzerinde yapılan araştırmada ibretlik sonuçlar var.

ZİNARİN: ŞAM’DA OKUDUĞUM İLK KİTAP BÖYLE BUYURDU ZERDÜŞT’TÜ. ÖCALAN KİTABI GÖRÜNCE ‘ÖNCE BENİ OKUYACAKSIN’ DEDİ.

Bugün Gazetesi’nde yayınlanan araştırma sonuçları, dağa çıkan genç kızların eğitim seviyelerinin çok düşük olduğunu gösteriyor. Dağa çıkma sebepleri arasında ise töre, namus cinayetleri, berdel baskısı ve eğitimsizlik öne çıkıyor. Rojin ismindeki bir terörist dağ kadrosuna katılmasını, polis karakolunda gördüğü işkencelere bağlıyor.

ROJİN: BEN POLİSLE KARŞILAŞANA KADAR SIRADAN BİR İNSANDIM. BİR GÜN GÖZALTINA ALINDIM. ÇIKINCA ANNEM BİLE TANIYAMADI. İNTİKAM İÇİN PKK’YA KATILDIM.


Araştırma sonucuna göre örgüt ileriki dönemlerde genellikle intihar eylemlerinde kullandığı kadınları, yaşları gençken de erkekleri motive etmek ve örgütte tutmak için kullanıyor.

ÇİĞDEM: PKK KADINLARI ÖRGÜTTE TUTMAK İSTİYORDU, ÇÜNKÜ KADINLARIN ÖRGÜTTEN AYRILMASI ERKEKLERİN DE ÖRGÜTTEN KOPUŞUNU HIZLANDIRIYORDU.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz