banner

Jandarma Komutanlığı’ndaki Skandal Olay

Ana Sayfa » Haberler » Jandarma Komutanlığı’ndaki Skandal Olay
Paylaş
Tarih : 23 Ocak 2012 - 10:33

Artvin’de Jandarma’nın adli emanetine bırakılan 14 silah kayıplara karıştı. Silahların terör örgütleri ve derin yapılanmaların hedefleri arasında bulunan Karadeniz’de kaybolması savcıyı olası provokasyonlara karşı harekete geçirdi.

Ergenekon, Balyoz darbe planı ve PKK’lılardan ele geçirilen eylem planlarında ortak hedef alan olan Karadeniz Bölgesi’nde kuşku uyandıran bir gelişme yaşandı. Şavşat İlçe Jandarma Komutanlığı’nın Adli Emanetinde bulunan 14 silah kayboldu. Yasadışı terör örgütlerinin özellikle Karadeniz’de eylem hazırlığında olduğu bir dönemde silahların kaybolması endişe yarattı.

Akla gelen ürkütücü ihtimaller

Silahların ne zaman kaybolduğu tespit edilemezken, gizlenen durum Cumhuriyet Savcılığı’nın 18 Ocak 2012’de yaptığı sayımla ortaya çıktı. Silahların Temmuz 2011’de Personel Lojistik Astsubayı tarafından teslim alındığı öğrenildi. Cumhuriyet Savcılığı kayıp silahlarla ilgili inceleme başlattı. Kontrol dışına çıkan bu silahlarla yeni suçların işlenmesinde kullanılması akla gelen en güçlü ihtimaller arasında. Çünkü Artvin, Trabzon ve çevreleri terör örgütü PKK başta olmak üzere, bir çok yasadışı örgütün ilgi alanında bulunuyor. Rahip Santaro ve Hrant Dink cinayeti öncesinde Karadeniz Bölgesindeki Jandarma İstihbaratın yoğun çalışma yaptığı tespit edilmişti. Her iki olayda da Karadeniz bölgesindeki özellikle internet cafelerin müdavimi gençler seçilmişti.

PKK da Karadeniz’i hedef seçti

Balyoz Darbe Planı’nın önemli ayaklarından biri olan “Orak Planı”nda da, “Karadeniz insanı silaha düşkün, çabuk sinirlenen, aceleci, inatçı ve provokasyona açık yapısıyla tanınmaktadır” değerlendirmesi yapılıyordu. Bölgedeki gençlerin azınlıklara yönelik faaliyetlerde etkin şekilde kullanılması öngörülen planda, eylemlerin ülke geneline yaygınlaştırılması hedefleniyor. Öte yandan aynı planda yer alan Rahip Santoro birkaç yıl sonra öldürülmüştü. Kastamonu Ilgaz’da Başbakan Tayyip Erdoğan’ın konvoyuna saldırarak bir polisi şehit eden teröristlerin geride bıraktığı çantalarından da Karadeniz’e yönelik eylem planları çıkmıştı. Karadeniz Bölgesine sızmaya çalışan bir grup terör örgütü üyesinin üzerlerinde askeri kıyafetler bulunduğu, bu şekilde belirlenen hedeflere rahatlıkla eylem yapmayı planladıkları belirlenmişti.

star

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz