banner

Kaymakam Uludere’lilere seslendi

Ana Sayfa » Haberler » Kaymakam Uludere’lilere seslendi
Paylaş
Tarih : 09 Ocak 2012 - 12:50

Irak sınırındaki olayda hayatını kaybedenlerin ailelerine taziye ziyaretinde saldırıya uğrayan Uludere Kaymakamı Naif Yavuz, Uludere halkına seslendi.

Irak sınırındaki olayda hayatını kaybedenlerin ailelerine taziye ziyaretinde saldırıya uğrayan Uludere Kaymakamı Naif Yavuz, ”35 can benim yüreğimi parçaladı. Kafamın kırılması yüreğimin acısı kadar beni üzmüyor. O canlar, beni daha çok üzüyor” dedi.

Irak sınırındaki olayda hayatını kaybeden 35 kişinin yakınlarına taziye ziyaretinde bulunduğu sırada bir grubun saldırısına uğrayan Kaymakam Yavuz, görevine başlamak için geldiği Kaymakamlık binası önünde vatandaşların yoğun sevgi gösterisi ile karşılandı.

Kaymakam Yavuz, karşılamaya gelenlere hitaben yaptığı konuşmada, sınırda meydana gelen olaydan büyük üzüntü duyduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

”35 can halen yüreğimizi yakmaktadır. Uludere denilince, benim aklımda hiç bir zaman bana taş atanlar gelmeyecektir. Benim için canını feda eden, taş yiyen, parmakları kırılan, kafası kırılan insanlar, mert Uludereliler gelecektir. Bir avuç insan asla ve asla bizi bölemeyecek. Cenaze sahipleri beni arayıp, kaybettikleri evlatları kadar bana yapılan saldırıya üzüldüklerini bildirdiler.

Ben Uludere denilince aklıma o provokatörler gelmeyecektir. Aklıma beni canı pahasına koruyan Uludereliler gelecektir.”

Bu sözlerinin ardından grubun kendisini alkışlaması üzerine Yavuz, ”Lütfen kaybettiğimiz 35 can hatırına beni alkışlamayın. 35 can benim yüreğimi parçaladı. Kafamın kırılması yüreğimin acısı kadar beni üzmüyor. O canlar beni daha çok üzüyor” karşılığını verdi.

Daha sonra makamına geçerek, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yavuz, 10 gün önce ”Yılın İdarecisi” seçildiğini hatırlatarak, ”Önümüzdeki hafta Ankara’ya gidip bu programa katılacağım. Şu anda sağlığım çok iyi. Beni arayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’e ve adını sayamadığım herkese şükranlarını arz ediyorum” dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz