banner

Kızılay Engellilerin Yüzünü Güldürdü

Ana Sayfa » Haberler » Kızılay Engellilerin Yüzünü Güldürdü
Paylaş
Tarih : 06 Ocak 2012 - 12:04

Van depreminde evi yıkılan ve tekerlekli sandalyesi enkaz altında kalan bedensel engelli Mehmet Nuri Işık ile Hikmet Baylar’a, Kızılay tarafından tekerlekli sandalye ve dizüstü bilgisayar hediye edildi.

Kızılay, Van ve Erciş depreminin yaralarını sarmak için bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Van depreminde evi yıkılan ve tekerlekli sandalyesi enkaz altında kalan 22 yaşındaki Mehmet Nuri Işık’ın enkaz altında tekerlekli sandalyesinin kalması üzerine Kızılay tarafından yeni bir tekerlekli sandalye verildi. Yaklaşık 70 gün aradan sonra tekerlekli sandalyesine kavuşan Işık, uzun süredir yaşadığı sıkıntıdan Kızılay’ın yardım elini uzatması sayesinde kurtulduğunu belirtti.

Kızılay Genel Müdürü Ömer Taşlı’nın Van’ın Yeşilsu köyünde incelemelerde bulunduğu sırada, kendisinden dizüstü bilgisayar talep eden 20 yaşındaki felçli Hikmet Baylar’a da Kızılay ekibi dizüstü bilgisayarını teslim etti.

KIZILAY, DEPREM BÖLGESİNDEKİ ENGELLİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz