Köylüler polisleri dövdü

Gaziantep’in Karkamış İlçesi’nde dün gece ‘dur’ ihtarına uymayan bir otomobili takip eden polislerle, köylüler arasında arbede çıktı.

Arbedede bazı polislerin darp edilirken 2 polis aracı da hasar gördü. Olay, dün gece yarısı Gaziantep – Şanlıurfa Karayolu’nun 40’ıncı kilometresinde meydana geldi. Yolda rutin uygulama yapan Nizip Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri, plakası öğrenilemeyen bir otomobili durdurmak istedi. İçerisinde 2 kişinin bulunduğu otomobil, polisin ‘dur’ ihtarına uymayarak kaçarken, polis ekipleri de otomobili takibe aldı.

İddiaya göre, kovalamaca sürerken, Karkamış İlçesi’ne bağlı Kıvırcık Köyü yakınlarına gelen polis arabalarının önü, kalabalık bir köylü grubu tarafından kesildi. Polisler bu şekilde oyalanırken, takip edilen otomobildekiler de kaçtı.

6 KİŞİ GÖZALTINDA
Bu nedenle polislerle, önlerini kesen grup arasında çıkan tartışma büyüdü. Bazı kişiler taş ve sopalarla polise saldırmaya çalışırken, polisler grubu havaya ateş açarak dağıttı. Çıkan arbedede bazı polis memurları darp edilirken, 2 polis aracında da hasar oluştu. Hafif yaralanan polisler, Nizip Devlet Hastanesi’nde tedavi edildi. Olayla ilgili 6 kişinin gözaltına alındığı öğrenilirken, polisin takibinden kaçan zanlıların otomobilinde, gümrük kaçağı sigara ve çay bulunduğu öne sürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.