banner

Kütahya’da deprem

Ana Sayfa » Manşet » Kütahya’da deprem
Paylaş
Tarih : 18 Nisan 2012 - 0:46

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden alınan bilgiye göre yerin 6.2 kilometre derinliğinde dün saat 23:45’de meydana gelen depremin merkez üssü, Söğüt köyü olarak belirlendi.

Korku ve paniğe kapılan vatandaşlar evlerden çıkarak dışarıda bir süre bekledi. Deprem Hisarcık, Emet, Tavşanlı, Gediz, Şaphane ve Pazarlar ilçelerinde de hissedildi. Depremlerde can ve mal kaybı olmadığı bildirildi.

Önceki gün saat 13.10’da 4,8 ve hemen ardından 13.11’de 4,7 büyüklüklerinde depremin olduğu ilçede birgün içinde 2.5 ila 4.8 arasında 65 artçı deprem meydana geldi.

Simav’da 19 Mayıs 2011 tarihindeki 5,9’luk deprem, ilçe merkezi ve köylerde büyük hasara sebep olmuştu. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Merkezi (AFAD) tarafından yapılan incelemede bin 619 konut, 148 işyeri ve 403 ahırda ağır, 814 konut, 211 işyeri ve 25 ahırda orta hasar tespit edilmişti. Depreme bağlı olarak iki kişi hayatını kaybetmişti.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz