banner

Meclis’e terzi yakıştırması

Ana Sayfa » Haberler » Meclis’e terzi yakıştırması
Paylaş
Tarih : 30 Ocak 2012 - 18:06

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, 8 milletvekilinin tutuklu olmasını Meclis’i örnek göstererek eleştirdi

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, 8 milletvekilinin halen hapiste olduğunu belirterek, “Bu Meclis bütün bu afları çıkarmış olmasına rağmen kendi söküğünü dikemeyen terzi konumundadır” dedi.

Partisinin il teşkilatı yöneticileriyle Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal’ı ziyaret eden İnce, kendi memleketinde ilk kez resmi törenle karşılandı. Başkan Koçal’ın çiçek verdiği İnce, daha sonra tören mangasını selamladı.

Ziyarette gazetecilerin sorularını yanıtlandıran Muharrem İnce, “Bu ülkede parlamentoya sesleniyorum buradan. Dopingli atlara af çıkardı bu Meclis, şikecilere çıkardı, İngiliz viski şirketlerine çıkardı, naylon faturacılara çıkardı, PKK’lılara ‘eve dönüş yasası’nı çıkardı. Her şeyi çıkardı, herkese af çıkardı bu Meclis. Öğrenci affı çıkardı, mali af çıkardı, imar affının sayısını ben de hatırlamıyorum ama 8 milletvekili halen içeride. Bu Meclis bütün bu afları çıkarmış olmasına rağmen kendi söküğünü dikemeyen terzi konumundadır” dedi.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in, hafta sonu Yalova’da yaptığı konuşmada “Biz 21. yüzyılın partisiyiz, diğerleri 20. yüzyılın partisi” ifadesini kullandığını belirten bir gazetecinin sorusu üzerine İnce, “Doğru bir tanımlama yapmış” karşılığını verdi. İnce, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çünkü biz dünyanın en eski 10 partisinden birisiyiz. Yani yüz yıllık bir partiyiz. Eğer bunu kastetmişse doğru bir benzetme yapmış. Biz İçişleri Bakanlığına dilekçe verilerek kurulmuş bir parti değiliz. Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyetinin devamıyız. Savaş meydanlarında kurulmuş bir partiyiz.

Bizim kadar, CHP kadar, dünyada köklü, eski, bir çınar niteliğinde olan 10 tane parti var. Biz onlardan birisiyiz. Ne partiler gördü bu Türkiye. Biz çınarız, onlar su kabağı. Su kabağı çınar kadar hızlı büyür ama kırağıyı gördü mü başını eğer. Ne kara kışlar gördü bu parti ama başını eğmedi.” 

AK PARTİ DEMOKRASİSİ

İktidar partisinin teşkilat başkanlarını Ankara’ya çağırıp “Sen aday ol” dediğini öne süren Muharrem İnce, “Ankara’ya çağırıp ‘sen aday olacaksın’ deyip sonra Yalova’ya gönderiyorlar, bunun adı demokrasi oluyor. Biz kendi yöntemlerimizle, Ankara’ya çağırmadan, Yalova’da ikna edebilirsek ederiz, edemezsek herkes yarışır, aday olur. Bizde demokrasi var, normaldir” dedi.

İnce, memleketi Yalova’da resmi törenle karşılanmasına ilişkin de “Sayın başkanın jestidir, teşekkür ediyorum kendisine. Sayın Başkan’la medyada atıştığımız haberleri vardı, milletin işinde küslük olmaz. Zaten düzelttik” diye konuştu.

Muharrem İnce, daha sonra Başkan Koçal’la bir süre görüştü.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz