banner

Milletin meselesi

Ana Sayfa » Spor » Milletin meselesi
Paylaş
Tarih : 09 Ocak 2012 - 12:49

Kılıç: ”Olimpiyatlar; hükümetin, bakanlığın veya Olimpiyat Komitesi’nin meselesi değildir. Milli bir meseledir. 18 bakanlığımız 2020 adaylık başvurusunu hazırlıyor”

Gençlik ve Spor Bakanı Suat kılıç, Dolmabahçe’deki Başbakanlık Çalışma Ofisi’nde medya kuruluşlarının spor müdürleriyle kahvaltıda bir araya geldi. Konuşmasında İstanbul’un 2020 Olimpiyat adaylığına vurgu yaparken, soruları da yanıtladı. “Olimpiyatlar, tek başına hükümetin ya da bakanlığın veya Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin meselesi değildir. Olimpiyatlar milli bir meseledir. 18 bakanlığımız 2020 Olimpiyat adaylık başvurusunun hazırlanmasına yönelik çalışmalara katkı vermektedir” diyen Kılıç, lisanslı sporcu sayısında arzu edilen noktaya ulaşamadığımızı kaydetti: “74 milyonu aşan bir nüfusumuz var ama lisanslı sporcularımızın toplamını hala birkaç milyonun ötesine geçiremedik. Büyük başarılara imza atamadığımızın yanıtı, sporu tabana yayamamış olmamızda yatıyor.”

Mersin’e Olimpiyat Köyü
2012 hedefleri arasında sayısı 18 olan kapalı yüzme havuzu bulunmayan il sayısını sıfırlamak olduğunu kaydeden Kılıç, “Bu yılki programımızda 60 adet gençlik merkezinin yatırımı var. Ayrıca yaklaşık 150 sentetik çim yüzeyli nizami futbol sahasını Türk sporuna kazandıracağız. Akdeniz Oyunları’na ev sahipliği yapacak Mersin’de stadın temeli Şubat’ta atılacak. Olimpiyat Köyü Mersin’e kazandırılacak” diye konuştu.

Ben ‘kaos’ demiyorum!
Spor Bakanı, şike soruşturması hakkındaki sorulara “Bir kanun evrensel kriterlere uymuyorsa, uygulamada sıkıntı var. Türkiye’de artık Kulüpler Birliği’nin bile ‘kaos’ dediği bir ortam var. Ben ‘kaos’ demiyorum. Hala yönetilebilir olduğuna inanıyorum. Burada karar alma, sorun çözme mercii Futbol Federasyonu” yanıtını verdi.

Hedeften sapma yok
Hacettepe Doping Kontrol Merkezi’ni yeniden ayağa kaldırmaya çalıştıklarını söyleyen Suat Kılıç, “Dünyadaki benzerlerinde mevcut imkanların sağlanması için 1 milyon TL kaynak aktarıldı” dedi ve ekledi: “2020 için hedefimiz Olimpiyat. Bundan sapma söz konusu değil. Şu an İstanbul dosyası için çalışan kişi sayısı 100’ün üzerinde.”

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Mersin’deki vahşette tüyler ürperten detay
Mersin’deki vahşette tüyler ürperten detay

Kayıp ihbarıyla ortaya çıkan cinayetin ardından kardeşinin öldürülmesi olayına ilişkin açıklamalarda bulunan ağabey Cem Aslan, kardeşi

Helikopter kazasıyla ilgili başsağlığı mesajı
Helikopter kazasıyla ilgili başsağlığı mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İstanbul Sancaktepe’de askeri helikopterin düşmesi sonucu 4 askerimizin şehit olmasıyla ilgili başsağlığı mesajı

Araç sahiplerini ilgilendiriyor motorin ve benzinde indirim
Araç sahiplerini ilgilendiriyor motorin ve benzinde indirim

Gece yarısından itibaren  motorinin litre fiyatında ortalama 23 kuruş, benzinin litre fiyatında ise 15 kuruş indirim yapılacak. Enerji Petrol

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz