banner

Mısır”da Ömer Süleyman Devri Başladı

Ana Sayfa » Manşet » Mısır”da Ömer Süleyman Devri Başladı
Paylaş
Tarih : 11 Şubat 2011 - 3:25

Mısırda Hüsnü Mubarek devri bitti ve tüm yetkilerini yardımcısı Ömer Süleymana devir etti mısır televizyonun”dan canlı konuşmaya yapan mubarek halkın istediğini yerine getirmek zorunda olduğunu ve tüm yetkilerini yardımcısına devir ettiğini ve prestocuların artık ülkeyi kaosa götümek”den vaz geçmelerini söyledi Anayasa’nın 6 maddesinde değişiklik yapılmasını istediğini belirtti. Mübarek, güvenlik durumu imkan verince, artık çekilmez olan olağanüstü halin kaldırılacağını kaydetti.
Ülkenin adım adım, iktidarın barışçıl biçimde devredilmesi sürecinden geçtiğini söyleyen Mübarek, bunda başarılı olununcaya değin, başarılıncaya kadar, Anayasa’ya sadık olunacağını belirtti.


Mübarek, muhalefet ile diyalog halinde olduklarını, bu diyaloğun, krizin çözümü yolunda bir ön oydaşma sağladığını ifade etti.

Tahrir Meydanı’nda toplanan protestoculara da, TV’den yaptığı konuşmada özel olarak hitabeden Mübarek, “taleplerinde ve yapmak istediklerinde içten olduklarına inanıyorum” dedi. yeni kurulcak ikdtidar partiyi tüm mısır haklı merakla bekliyor..

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz