banner

Muş’ta Köylülerin Kar Esareti Bitti

Ana Sayfa » Haberler » Muş’ta Köylülerin Kar Esareti Bitti
Paylaş
Tarih : 14 Ocak 2012 - 10:19

Muş’ta etkili olan yoğun kar yağışının ardından yolu kapanan Üçevler bölgesinde karla mücadele veren İl Özel İdaresi ekipleri, kar hapsinden kurtardıkları 9 köy ve 12 mezra halkını sevindirdi.

Merkeze bağlı 9 köy ve 12 mezranın bulunduğu Üçevler Bölgesi’nin yolu 9 Ocak günü yağan karla kapandı. Yer yer bir metreye ulaşan karla kaplı yolları iş makinaları ile açarak köylere tek tek ulaşan karla mücadele ekipleri, cuma günü tüm köy yollarını ulaşıma açtı. Ekipler, zaman zaman gelen ihbarlara da giderek minibüslerin kara saplanması sonucu köy yolunda mahsur kalanları da kurtardı.

“KAR HAPSİ ÇOK KÖTÜ”

Kayalısu, Alaniçi, Arıköy, Üçevler, Ekindüzü, Ağıllı, Ilıca, Cevizlidere ve İnardı köylülerine giren ekipler, köylüler tarafından sevinç gösterileri ile karşılanıyor. Yolların kapanması nedeniyle köylerinde hapis hayatı yaşadıklarını belirten İnardı köyünden Mürsel Polat, “Yol açılır açılmaz şehre inip ihtiyaçlarımızı karşıladık. Kar hapsi çok kötü bir olay” diye konuştu.

“TEBESSÜM YORGUNLUĞUMUZU UNUTTURUYOR”

Üçevler Bölgesindeki 40 kilometrelik yolu ana yollara bağlamak için büyük bir mücadele verdiklerini söyleyen Özel İdare Yol Şube Şefi Bahattin Ortaç, “Yolunu açtığımız köylünün yüzündeki tebessüm tüm yorgunluğumuzu unutturuyor. Şu anda bölgede kapalı köy yolu yok. Zaman zaman tipi nedeniyle ulaşıma kapanan yolları anında açıyoruz.”dedi.

MUŞ'TA İL ÖZEL İDARE EKİPLERİ KÖYLÜLERİN KAR ESARETİNİ BİTİRDİ

MUŞ'TA İL ÖZEL İDARE EKİPLERİ KÖYLÜLERİN KAR ESARETİNİ BİTİRDİ

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz