banner

Obama Kuzey Kore yi Uyardı

Ana Sayfa » Manşet » Obama Kuzey Kore yi Uyardı
Paylaş
Tarih : 25 Mart 2012 - 18:50

ABD Başkanı Barack Obama, Kuzey Kore’nin “tehdit ve provokasyonlarla hiçbir şey elde edemeyeceğini” söyledi. Obama’nın açıklaması Kuzey Kore için bir uyarı olarak yorumlandı. Pyongyang yönetimi önümüzdeki günlerde uzun menzilli füze fırlatmaya hazırlanıyor. Kuzey Kore, füzenin uzaya uydu çıkaracağı açıklamıştı.

ABD Başkanı Barack Obama, Güney Kore’nin başkenti Seul’deki nükleer güvenlik zirvesi çerçevesinde Devlet Başkanı Lee Myung-bak ile bir araya geldi. Görüşme sonrası basına açıklamada bulunan her iki lider, Kuzey Kore’nin uzun menzilli füze fırlatılmasını iptal etmemesi durumunda daha fazla yaptırım ve izolasyon riskini aldığını ifade etti.

Obama, Washington ve Seul yönetiminin bu konuda aynı görüşe sahip olduğunu ve Kuzey Kore’nin bu davranışının cevapsız kalmayacağını söyledi. Obama ayrıca, Kuzey Kore’nin “tehdit ve provokasyonlarla hiçbir şey elde edemeyeceğini” söyledi.

Obama’nın açıklaması Kuzey Kore için bir uyarı olarak yorumlandı. Pyongyang yönetimi 12 – 16 Nisan günlerinde uzun menzilli füze fırlatmaya hazırlanıyor. Kuzey Kore, füzenin uzaya uydu çıkaracağı açıklamıştı.

Erdoğan-Obama Görüşmesi

(Cihan Haber Ajansı) 25.03.2012 15:19 [3478999]

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

10/10

(12 kişi)

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz