banner

Öğretmenler Bakanı Utandırdı

Ana Sayfa » Manşet » Öğretmenler Bakanı Utandırdı
Paylaş
Tarih : 02 Ağustos 2012 - 0:42

Yılda 6 ay çalışıp 6 ay yatan öğretmenler Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçeri utandırdı Dünya Bankası raporunda, öğretmenlerin devamsızlıkta rekor kırdığının ortaya konması üzerine, Milli Eğitim Bakanı Dinçer harekete geçti.

 

Dünya Bankası raporu: OECD ülkeleri içerisinde öğretmenlerin devamsızlık oranı en yüksek ülke, yine rapor alma ve işe gitmeme oranı en yüksek ülke Türkiye.

Bu durum, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer tarafından, Ankara’da gerçekleştirilen ‘Valiler Toplantısı’nda dile getirildi.

“Rapor nedeniyle inanın kaç gündür kendi kendime başım eğik geziyorum” diyen Dinçer, valilerden, öğretmenlerin rapor almalarının teftiş edilmesini istedi.

Akşam gazetesinden Hakkı Kurban’ın haberinde, toplantıya ilişkin rapordan aktarılanlar şöyle:

– Öğretmenlerin rapor almalarını ciddi şekilde takip ediniz. Öğretmenin ilk günü ilk dersten, son günü son derse kadar sınıfta olacağı bir eğitim sistemi hayal ediyoruz. Dünya Bankası rapor yayınladı, inanın kaç gündür kendi kendime başım eğik geziyorum. Çünkü raporda, ‘OECD ülkeleri içerisinde öğretmenlerin devamsızlık oranı en yüksek ülke, yine rapor alma ve işe gitmeme oranı en yüksek ülke Türkiye deniliyor. Öğretmen ve öğrencinin sınıfta olacağı bir eğitim sistemini mutlaka uygulamalıyız.

 

 Biz değişik vesilelerle 19 Mayıs ve 23 Nisan hazırlıkları, üniversite ve SBS hazırlıkları diye neredeyse ikinci yarıdan itibaren okullarımızda ciddi bir eğitim yapamıyoruz. Okul idaresi öğretmelerimiz, öğrenciler ve hatta veliler sorumluluklarını ciddiye almalı. Kurumsal düzeyde bununla ilgili tedbir alacağız.

 

– Lütfen görevlendirme yoluyla hiçbir öğretmeni hiçbir yere almayınız. Kim, hangi kadroda ise o kadroda öğretmenlik yapsın. İl düzeyinde birtakım atamalar yapılacaksa, bu atamaların da çevreden başlayarak merkeze doğru yapılmasını istiyoruz. Merkezden çevreye doğru değil.

 

– Biz, öğretmenlerin öğrencilere ve ailelerine yakın yerlerde, öğretmenlik yaptıkları okullara yakın yerlerde ikamet etmelerini arzu ediyoruz. Buna zorlayamayız ancak tavsiye edebiliriz.

 

– Normalde okul kütüphaneleri ve sınıflar için yer yoksa lütfen okul müdürlerinin odalarını kontrol edin. Bizim yaptığımız tespitlere göre, okul müdürlerinin pek çoğu kendilerine tahsis edilen odaları küçük gördükleri için bazı sınıfları bozup makam odası yapmışlar. Kimseye statü sembolü olarak kullanacağı oda verme imkanımız yok.

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Yapılan Yorumlar

Öğretmen
03 Ağustos 2012 - 15:14

Merhaba madem Türk öğretmenleri böyle araştırma sonucu böyle çıkmış ve Sayın bakanımzı utanmış bende bu tarz meslektaşlarımdan iğreniyorum lanet olsun bu tarz öğretmenlere

Rıza
03 Ağustos 2012 - 15:15

Sayın bakanımız madem bu tarz bişeler karşılaşdınzı neden sizde bir araştırma yapmıyorsunuz? varsa gerçeği gerekeni hemen yapınki gelecek nesil öğretmenlere ibret olsun ve yapmasınlar