banner

Okuma Yazma Bilmeyenlerin Ayağına Gidecekler

Ana Sayfa » Teknoloji » Okuma Yazma Bilmeyenlerin Ayağına Gidecekler
Paylaş
Tarih : 06 Ocak 2012 - 12:06

Anne Çocuk Eğitimi Vakfı (AÇEV) ve Sani Konukoğlu Vakfı tarafından düzenlenen okuryazarlık eğitim kapsamında, 19 gönüllü öğretici belgelerine kavuştu.

Belge dağıtım töreni, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Salonu’nda gerçekleştirildi. Törende konuşan İşlevsel Yetişkin Okuryazarlığı Gaziantep İl Sorumlusu Esin Özgül, bugüne kadar 9 bin kişinin sertifikaya kavuştuğunu ifade etti. Kursların devam edeceğini ve okuma yazma bilmeyen yetişkinlere gerekli derslerin verileceğini dile getiren Özgül, gönüllü öğretmenleri de toplumun kanayan yarasına dokunmak adına yaptıkları fedakârlıktan dolayı kutladı.

AÇEV Okuma Yazma Birimi Koordinatörü Özlem Şahan da gönüllü öğreticilerin etkili bir vatandaş olduğunu kaydederek, “Sizler topluma etki etmeyi, onların hayatını değiştirmeyi amaçlayarak buraya geldiniz.” ifadelerini kullandı.

Şehitkamil Halk Eğitim Müdürü Abdullah Yılmaz ise yapılan çalışmadan gurur duyduğunu anlatarak, “Bu insanlarımız, okuma yazma bilmeyenlerin ayağına kadar gidecek. İnsanlara bir şeyler öğretebilmek için yollara düşüyorsunuz. Bu ulvi çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Sani Konukoğlu Vakfı Genel Sekreteri Hüseyin Yalçın Çepik de 19 azimli, başarılı, kendilerini insanlara adamış ve adayacak hanımefendi kazandıklarını vurgulayarak, gönüllülüğün çok ayrı bir olay olduğunu kaydetti. Yapılan konuşmaların ardından, 19 gönüllü öğreticiye belgeleri verildi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Mersin’deki vahşette tüyler ürperten detay
Mersin’deki vahşette tüyler ürperten detay

Kayıp ihbarıyla ortaya çıkan cinayetin ardından kardeşinin öldürülmesi olayına ilişkin açıklamalarda bulunan ağabey Cem Aslan, kardeşi

TBMM’de resmen kabul edildi! Artık ücretli olacak
TBMM’de resmen kabul edildi! Artık ücretli olacak

TBMM Genel Kurulu’nda, çevrenin korunmasına yönelik teklif kabul edilerek yasalaştı. Yasaya göre, plastik alışveriş poşetleri ücretli

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz