banner

OMÜ’ye 500 Bin Liralık Yeni Çocuk Acil Servisi

Ana Sayfa » Cinsellik » OMÜ’ye 500 Bin Liralık Yeni Çocuk Acil Servisi
Paylaş
Tarih : 06 Ocak 2012 - 12:05

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi’nin acil servisi yenilendi.

Yetişkin acil servisinin yanına taşınan ve 500 bin liraya mal olan yeni çocuk acil servisi bugün düzenlenen törenle hizmete girdi.

OMÜ Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi Acil Servisi, radyoloji ünitesinin imkanlarından daha rahat yararlanılması için yetişkin acil servisinin yanına taşındı. Yeni çocuk acil servisi için 500 bin lira harcandı. Bugün düzenlenen törenle yeni servisin açılışı gerçekleştirildi. Açılış kurdelesini OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, Sağlık İl Müdürü Mustafa Kasapoğlu ve öğretim görevlileri birlikte kesti.

Rektör Prof. Dr. Akan, çocuk acil servisinin önceden Çocuk Hastanesi’nin zemin katında bulunduğunu, acile gelen hastaların yapılacak tetkikler için ya radyoloji servisine ya da yetişkin acil servisine götürülmek zorunda kaldığını söyledi. Prof. Dr. Hüseyin Akan, “Çocuk acil servis uzak olduğu için sıkıntı yaşanıyordu. Bu da hasta için biraz gecikmeye yol açıyordu. Hastanın uzun mesafe kat etmesini gerektiriyordu. Bu sebeple biz de çocuk acil servisin yetişkin acil servisin yanına taşınmasına karar verdik. Bu sayede yetişkin acil servisteki bütün radyoloji imkanlarından faydalanabilecekler. Ayrıca yeni servisteki gözlem odaları ve yoğun bakım odaları genişletildi” dedi.

Çocuk acil servisi sorumlusu Doç. Dr. Ahmet Güzel, açılışın ardından davetlilere servisi gezdirip, bilgi verdi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Mersin’deki vahşette tüyler ürperten detay
Mersin’deki vahşette tüyler ürperten detay

Kayıp ihbarıyla ortaya çıkan cinayetin ardından kardeşinin öldürülmesi olayına ilişkin açıklamalarda bulunan ağabey Cem Aslan, kardeşi

Ardışık Arama Sistemi’ kullanan 300 kişi tespit edildi
Ardışık Arama Sistemi’ kullanan 300 kişi tespit edildi

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)

Helikopter kazasıyla ilgili başsağlığı mesajı
Helikopter kazasıyla ilgili başsağlığı mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İstanbul Sancaktepe’de askeri helikopterin düşmesi sonucu 4 askerimizin şehit olmasıyla ilgili başsağlığı mesajı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz