banner

Operasyon Başlatan Telsiz Konuşması

Ana Sayfa » Manşet » Operasyon Başlatan Telsiz Konuşması
Paylaş
Tarih : 29 Mart 2012 - 14:24

Güvenlik gücleri, bölücü terör örgütü PKK’yı kıstırmak için her fırsatı değerlendiriyor.

Hatay’ın Amanos Dağları’nda yuvalanan bir grup PKK’lının telsiz konuşmalarının saptanması üzerine Jandarma, bölgede operasyona çıktı.

Hatay’ın İskenderun ve Dörtyol ilçelerinde kanlı eylemler yapan PKK’lıların gizlendiği sarp kayalıklarla kaplı Amanos Dağları’nda son dönemde teröristlerin telsiz konuşmaları yoğunlaştı.

Havaların ısınmasıyla birlikte kışı geçirdikleri mağaralardan çıkarak eylem hazırladığı yaptığı düşünülen PKK’lıların yakalanması için Jandarma, Özel Hareket Timleri’nin de desteğiyle operasyona başladı.

Ayrıca Suriye üzerinden bir grup PKK’lının, Amanos Dağları’na takviye olarak sızacağı bilgisi üzerine Kırıkhan, Dörtyol ve Hassa ilçeleri bölgelerinden başlatılan operasyonun da aralıksız devam edeceği bildirildi.

TELSİZDEN NEFRET KUSMUŞTU

Daha önce Kandil Dağı’na yönelik hava operasyonu sırasında yaralandığı ve Suriye’de tedavi gördüğü öne sürülen Bahoz kod adlı Fehman Hüseyin de telsizden örgüt kadrolarına eylem talimatları yağdırmıştı.

Hüseyin, telsiz talimatlarında Cudi Dağı’nda yaşanan son çatışmayı değerlendirmiş ve “Bu yıl savaş yılımız. Nefes aldırmayın” diye konuşmuştu. Hüseyin, kış üstlenmesinde olan dağ kadrolarına kış üstlenmesini bırakmaları ve araziye yayılmaları çağrısı yaparken kırsaldaki geçişlerin kalabalık gruplarla değil sayıları az olan gruplar halinde yapılması talimatını vermişti.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz