Rus Turist, 20 Saat Sonra Bulundu

Antalya’nın Kemer İlçesi’nde dün arkadaşıyla birlikte dağlık alanda bisikletle tura çıktıktan sonra kaybolan Rus turist 29 yaşındaki Dmitry Colovko, jandarma ve AKUT ekipleri tarafından 20 saat sonra ormanlık alanda bulundu.

Rusya’dan tatil için 3 gün önce gelerek Kemer’de bir otele yerleşen ekonomist Dmitry Colovko ile arkadaşı elektronik mühendisi 30 yaşındaki Denis Baranov, dün saat 18.00 sıralarında bisikletle tura çıktı. Kesmeboğazı Mevkii’ne giden 2 turist bisikletle dağ tırmanışı yaparak Maden Mevkii’ne ulaştı. Tırmanış sırasında birbirinden ayrılan 2 arkadaştan Dmitry Colovko kayboldu. Yanlarında cep telefonu bulunmadığı için turistler haberleşemedi.

GECE BOYUNCA ARKADAŞINI ARADI

Denis Baranov, gece boyunca bölgede arkadaşını aradı. Colovko’yu bulamayan Baranov, bugün saat 08.00’de Kemer’e dönerek İlçe Jandarma Komutanlığı’na bilgi verdi. Bunun üzerine harekete geçen jandarma, AKUT’tan da destek alarak Kesmeboğazı Mevkii’nde arama çalışması başlattı.

Arama ve kurtarma çalışmalarını yöneten İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Fikret Görmüş, Rus turisti saat 14.00 sıralarında ormanlık alanda beklerken buldu. Colovko, buradan alınarak Kemer Devlet Hastanesi’ne getirildi. Sağlık kontrolünün ardından ifadesi alınan Colovko, konakladığı otele gönderildi.

Arkadaşının bulunduğunu öğrenen ve hastane önünde bekleyen Denis Baranov, Türkiye’ye ilk kez tatil için geldiklerini ve macera için geziye çıktıklarını belirtti. – Antalya / Kemer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.